V roku 2015 sa Jony Ive stal generálnym riaditeľom dizajnu v spoločnosti Apple. Tým sa jeho pôsobnosť rozšírila aj na návrh nových predajní či návrh nového sídla Apple Park. Po dvoch rokoch sa však vracia späť na svoje pôvodné miesto.

Jony Ive patrí medzi pracovníkov spoločnosti, ktorí sú v nej takmer od samotného začiatku. Stojí za dizajnom väčšiny produktov, počnúc iPodom, až po počítače Mac. Po tom, čo sa v roku 2015 stal generálnym riaditeľom dizajnu, sa začal viac venovať dizajnu Apple Parku. Zároveň to však znamenalo, že prerušil každodenné riadenie tímu a aj keď stále dohliadal na dizajn produktov, riaditelia dizajnérskych oddelení sa mu už viac nezodpovedali.

Po dvoch rokoch sa vracia naspäť

V roku 2015 sa Ivova pôvodná pozícia rozdelila na dve. Viceprezidentom priemyselného dizajnu sa stal Richard Howarth a viceprezidentom používateľského rozhrania sa stal Alan Dye. No ako uviedol portál 9to5Mac, na oficiálnych stránkach Apple už títo dvaja páni nefigurujú, nakoľko po dvoch rokoch bude tieto pozície zastávať opäť Jony Ive. Následne to potvrdila aj samotná hovorkyňa spoločnosti.

Nenechaj si ujsť!
Apple Park je takmer úplne otvorený. Na najnovšie zábery by bol Jobs nesmierne hrdý

Po dokončení Apple Parku sa Jon Ive vracia na svoje pôvodné miesto. Znova sa tak budú šéfovia dizajnérskych oddelení podriaďovať priamo jemu. Táto správa určite poteší mnohých fanúšikov značky, nakoľko Ive patrí medzi tých najlepších vo svojom odbore vôbec. Potvrdil to aj v prípade Apple Parku, ktorý je podľa mnohých majstrovským dielom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom