Technologické spoločnosti dokazujú svoju ohromnú veľkosť aj prostredníctvom svojich sídiel. Cieľom je vytvoriť niečo originálne, moderné a s ohľadom na životné prostredie. Takou spoločnosťou je aj Apple s budúcim sídlom, ktoré je len krôčik od kompletného dokončenia.

Pred takmer piatimi rokmi boli započaté práce na novom sídle spoločnosti Apple, známeho aj ako Apple Park. Celý projekt pritom vyšiel na viac ako 5 miliárd dolárov, no výsledok stojí skutočne za to. Už prvý pohľad naň vyráža dych a pripomína stavbu z budúcnosti. Momentálne sa dokončujú posledné terénne úpravy, no všetko ostatné je už pripravené na oficiálne uvedenie do prevádzky. Prví zamestnanci pritom začali prichádzať už začiatkom tohto roka.

Prvé priestory dostupné pre verejnosť

Začiatkom tohto mesiaca bolo otvorené návštevné centrum, ktoré je zároveň jediným miestom určené pre širokú verejnosť. V nej máš možnosť zakúpiť si rôzne produkty  či posedieť s priateľmi na káve a vychutnávať tamojšie prostredie.

Ďalšie zaujímavé detaily nájdeš v galérii

Video, ktoré natočil Matthew Roberts, ťa prevedie celým areálom Apple Parku. Aj najväčší odporca tejto spoločnosti však musí uznať, že tento projekt sa skutočne vydaril a kiežby takýchto stavieb bolo na svete viac, najmä čo sa týka ohľaduplnosti k okoliu a životnému prostrediu. Ak ťa zaujímajú ďalšie informácie a zaujímavosti o tejto stavbe, navštív našu galériu, kde sa dozvieš niečo viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom