Rebríčku najbohatších ľudí dlhé roky kraľoval Bill Gates. Začiatkom tohto mesiaca ho však predbehol Jeff Bezos, CEO spoločnosti Amazon. V posledných hodinách jej akcie dokonca prekonali magickú hranicu 100 miliárd dolárov.

Určite si aj ty videl rôzne videá zo sveta, ako sa počas Black Friday tlačia ľudia pred bránami obchodov a čakajú kým ich otvoria. V takýchto prípadoch môže a aj dochádza k zraneniam, nakoľko ľudia neberú voči sebe ohľad a bezhlavo sa ženú za akciovým tovarom.

Polovica nákupov zrealizovaných na Amazone

Aj preto sa veľa ľudí rozhodne nakupovať hlavne na internete. Majú širší výber tovaru a hlavne tak môžu urobiť z pohodlia domova. Odhaduje sa, že počas Black Friday sa polovica všetkých nákupov odohrala v Amazone. Aj vďaka tomuto sa ceny akcií vyšplhali hore a celková hodnota po prvýkrát prekonala hranicu 100 miliárd dolárov. Poslednou osobou, ktorému sa takéto niečo podarilo, bol práve Bill Gates, a to v roku 1999.

najbohatší muž na svete
Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube

Čo s toľkými peniazmi

Keď má jeden človek viac peňazí ako majú niektoré krajiny rozpočet, naskytá sa otázka, ako s nimi správne naložiť. V roku 2013 dal 250 miliónov dolárov na Washington Post a každý rok dáva takmer miliardu dolárov na financovanie rakety Blue Origin, s ktorou má v pláne zásobovať ľudí žijúcich na Mesiaci. No stále sú to ‚‚drobné’’ v porovnaní s celkovým majetkom.

Sám Jeff Bezos stále hľadá možnosti, ako by sa stal lepším filantropom. Jeho cieľom je hlavne riešiť naliehavé problémy, preto položil na Twitteri otázku, čomu by sa mal venovať. V tomto momente má tweet takmer 50 tisíc komentárov a viac ako 10 000 retweetov. Uvidíme, či nakoniec nájde inšpiráciu v jednom z nich. Len pre zaujímavosť, ak by každému, kto to komentoval, rozdelil svoj majetok rovným dielom, každému by sa ušlo približne 2,1 miliónov dolára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú