Huawei na Slovensko prináša novú verziu svojich obľúbených smart hodiniek. Model Watch GT 3 Pro má byť tým najvýkonnejším a najprémiovejším, aký čínska firma doteraz predstavila.

Kľúčom k tomuto tvrdeniu má byť telo vyrobené z keramiky alebo titánu, v praxi však oceníš až 14-dňovú výdrž na jedno nabitie, ktorú výrobca dosiahol použitím uzavretého operačného systému a obmedzenou možnosťou inštalovať nové aplikácie či rozširovať ich funkcie po kúpe.

Funkcie, ktoré konkurencia ponúkala už dávno

Huawei Watch GT 3 Pro konečne pridávajú aj funkciu merania EKG, ktorá dokáže odhaliť poruchy srdcového rytmu či arteriálnu stuhnutosť a nasmerovať používateľa k lekárovi. Zo začiatku môže byť funkcia dostupná len v niektorých krajinách, firma však sľubuje jej rýchle rozširovanie.

Meranie teploty kože či hladiny okysličenia krvi mali už aj predchádzajúce generácie, aj srdcový tep dokážu sta merať 24-hodín denne, podobne ako kvalitu spánku.

Huawei

Podobné to je so záznamom vyše 100 druhov tréningov. Pri behu dokonca športovcovi dokážu zostaviť tréningový plán „na mieru“. Hodinky vyhodnotia dôležité údaje, ako je tempo, srdcová frekvencia, vzdialenosť a ďalšie a ponúknu profesionálne rady, ktoré sa s bežcom vyvíjajú. Tieto údaje synchronizujú aj s viac než 60 aplikáciami na cvičenie, vrátane Runtastic a Komoot.

Firma sa tiež chváli presnejším GPS, ktoré má lepšie fungovať aj v hustej zástavbe či lese.

Huawei Watch GT 3 Pro sú vybavené aj funkciou monitorovania menštruačného cyklu, ktorá ho nositeľkám pripomína vopred. Obom pohlaviam potom hodinkuy pripomínajú nutnosť prijímať tekutiny či lieky.

Vyberieš si titán alebo keramiku?

Huawei Watch GT 3 Pro Titanium Edition dostali 1,43-palcový AMOLED displej s jemným rozlíšením 466 x 466 bodov, ktorý oproti predchodcom ponúka vyšší jas.

Titánové puzdro (telo hodiniek) bolo vyleštené pre trojrozmerný povrch a má bez škrabancov vydržať aj intenzívne používanie. To isté platí pre displej krytý zafírovým sklom, ktoré je vraj „tvrdé ako diamant“. Na zadnej strane je zas keramika, ktorá prešla 60-krokovým procesom, kým sa zo zirkónového keramického prášku stal hotový produkt.

Verzia Titanium Edition má dotykovú 3D otočnú korunku v štýle tradičných hodiniek, čím používateľovi umožňuje približovať a odďaľovať zobrazenie displeja a posúvať sa cez rôzne rozhrania alebo upravovať nastavenia – presne ako na kráľovi tohto segmentu Apple Watch.

Huawei

NEPREHLIADNI:
RECENZIA: Najkrajšie smart hodinky na trhu vydržia aj 14 dní. Škoda len, že Huawei „zabudol“ na majiteľov iPhonov

Huawei Watch GT 3 Pro Ceramic Edition keramiku kombinujú s obyčajným kovom. Inšpiráciou dizajnérov vraj bolo Botticelliho dielo Zrodenie Venuše, ktoré sa odráža v „ráme so zlatým a strieborným vzorom mušlí a 24 vĺn“.

Všetky Huawei Watch GT 3 Pro Ceramic Edition prešli pred opustením továrne 10-dňovým procesom a 13 brúseniami, pričom boli vyleštené diamantovými brusivami.

Detialy nájdeš aj v samotnom operačnom systéme, keďže kvetinový ciferník hodiniek mení svoj tvar v priebehu dňa – rozkvitá a zatvára sa.

Huawei

Aj keramická edícia má zafírové sklo, dostala však menší 1,32-palcový displej, takže môže byť určená skôr pre ženy.

Rozdielna veľkosť, rozdielna výdrž

V prípade Titanium Edition je to až 14 dní (alebo 8 dní v režime intenzívneho používania), zatiaľ čo verzia Ceramic Edition sa môže pochváliť výdržou batérie až 7 dní (alebo 4 dni pri intenzívnom používaní).

Bezdrôtové nabíjanie a o 30 % rýchlejšie nabíjanie v porovnaní so staršími Watch GT 2 Pro.

Ani dôraz na dizajn neovplyvnil „športovosť“ hodiniek, keďže stále odolajú voči vode a zvládnu potápanie až do hĺbky 30 metrov. Podporujú ale aj Bluetooth hovory a spárovať ich môžeš s Androidom aj iOS.

Ceny a dostupnosť

Predaj štartuje dnes (od 18. 5.) a do 19. júna je možné získať hodinky v špeciálnej ponuke. Pánsky variant Huawei Watch GT 3 Pro (46 mm) je dodávaný s bonusom v podobe starších Huawei Watch GT 2 (46 mm), dámsky variant Huawei Watch GT 3 Pro (43 mm) je dodávaný s bonusom v podobe slúchadiel Huawei Freebuds Lipstick.

  • Huawei Watch GT 3 Pro Light Titanium Case + Black Fluoroelastomer = 379 eur

  • Huawei Watch GT 3 Pro Light Titanium Case + Grey Leather strap = 379 eur

  • Huawei Watch GT 3 Pro Light Titanium Case + Light Titanium strap = 479 eur

  • Huawei Watch GT 3 Pro White Ceramic Case + White Leather Strap = 439 eur

  • Huawei Watch GT 3 Pro White Ceramic Case + White Ceramic Strap = 559 eur

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP