Kultová herná séria Portal od spoločnosti Valve dostane vlastné filmové spracovanie. V rozhovore pre IGN to potvrdil vyhľadávaný režisér J.J. Abrams, ktorý sa okrem iných postaral napríklad o dvojicu filmov z najnovšej trilógie Star Wars.

Na filme má pracovať hollywoodske štúdio Warner Bros. a dokonca už má napísaný aj scenár. Zatiaľ nemáme informácie o tom, kto bude film režírovať, ale o scenár sa stará spoločnosť Bad Robot, ktorej zakladateľom je práve Abrams.

Na čom si filmy a seriály vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Ten je mimoriadne nadšený z toho, že môže hernú predlohu rozšíriť aj týmto smerom: „Má to až neskutočný potenciál a dôvodov je viacero. Jedným z nich je aj limitovaný príbeh, ktorý je ale umne vyrozprávaný a preto je potenciál tak obrovský. Bude to nesmierna zábava.“

Valve

Filmový projekt Portal bol oznámený už pred ôsmimi rokmi a naposledy sme o ňom počuli ešte v roku 2016, kedy sa Abrams vyjadril, že bližšie novinky budeme vedieť už čoskoro. Odvtedy prešlo viac času, ako bolo pravdepodobne zamýšľané, ale radšej neskoro, ako nikdy.

J.J. Abrams má navyše od roku 2019 so spoločnosťou WarnerMedia podpísanú zmluvu na 500 miliónov dolárov a pred sebou viacero zaujímavých projektov vrátane nového Star Treku.

Je tak možné, že sa dočkáme spracovania prvej hry zo série Portal (ale vylúčené nie je ani úspešné pokračovanie) s tichou protagonistkou Chell, ktorú po celý čas sprevádzal GlaDOS, umelá inteligencia s podmanivým hlasom a uštipačnými poznámkami.

Herná legenda

Aj napriek tomu, že Portal dodnes patrí k jedným z najoceňovanejších hier vôbec, začiatky vývoja neboli vôbec jednoduché a hra takmer nevznikla.

S prvotnou myšlienkou prišiel 7-členný tím študentov zo školy DigiPen. Nápad mladých vizionárov však natoľko zaujal, že sa ho chopila spoločnosť Valve a postupne mu vdýchla reálne kontúry postavené na ich Source engine.

Valve

Dejové prepojenie s vtedy už zabehnutou značkou Half-Life v kombinácii s originálnym nápadom sa ukázalo ako správny krok a Portal si okamžite zamilovali hráči po celom svete. Pôvodným plánom študentov bolo vyrozprávať príbeh o princeznej využívajúcej mágiu na tvorbu portálov v bludisku, ktoré mali slúžiť ako pomôcka na prekonávanie prekážok.

Vo Valve ale chceli príbeh prepracovanejší, takže do tímu priradili svojho scenáristu Erika Wolpawa, ktorý koncept s portálmi zachoval, ale zároveň celý príbeh prerobil tak, aby ho poľahky mohli zasadiť do Half-Life sveta. Zaujímavosťou je, že prvá verzia hry s princeznou sa dala dohrať za približne 15 minút.

Filmové adaptácie hier sa vezú na zárobkovej vlne

Kým Portal prináša tvorcom voľnosť pri spracovaní, Half-Life bude asi tvrdším orieškom, pokiaľ ide o zasadenie do filmu. Nedávne finančné úspechy filmov Detektív Pikachu a Mortal Kombat od spoločnosti Warner Bros. ale pohli spracovanie herných adaptácií správnym smerom a tak nie je vylúčené, že sa v budúcnosti dočkáme aj snímky Half-Life.

Že je práve Portal predurčený pre filmové spracovanie dokazuje aj rad ocenení. Po vydaní sa dočkal cien pre najlepšiu puzzle hru, najlepšiu hru všeobecne, najoriginálnejšiu hernú mechaniku, hru s najinovatívnejším dizajnom, ocenený bol aj záverečný soundtrack, najlepšia nová postava (GlaDOS) alebo Portal ako najzábavnejšia hra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom