Klebety o tom, že Horizon: Zero Down by sa mohol dostať na inú platformu ako PlayStation 4, neutíchajú. Najnovšie ich potvrdila položka na francúzskom Amazone. Bez bližších detailov, len s informáciou, že distribútorom bude Sony, píše PC Gamer.

Horizon: Zero Dawn je hra otvoreného sveta odohrávajúca sa v post-apokalyptickej verzii Spojených štátov s robotickými dinosaurami, ktorá bola na trh pre PS4 uvedená vo februári 2017. Rovnako ako iné hry od Sony za posledné dve desaťročia, aj táto bola výlučne určená pre PlayStation, aby pomohla zvýšiť predaj konzol.

Prvé správy, že by sa Horizon: Zero Dawn mohol objaviť na PC, prišli už minulý rok a naznačovali, že by sa tak mohlo stať práve tento mesiac. Do konca februára však už zostáva len niekoľko dní, a tak sa spustenie nezdá príliš pravdepodobné, ak odhliadneme od skutočnosti, že hra 28. februára oslavuje svoje tretie narodeniny. Mnohí si preto myslia, že práve vtedy je naplánované jej ohlásenie. To, že sa hra objavila na Amazone, túto myšlienku len potvrdzuje

.

Ako informuje portál Kotaku, necelé tri roky od predstavenia hry prišla správa pochádzajúca od ľudí, ktorí sú oboznámení s plánmi spoločnosti Sony. Horizon: Zero Dawn príde tento rok na osobné počítače, no  nevedia povedať presný dátum predstavenia PC verzie.

Bude to prvá hra od Sony na inej platforme ako PlayStation od roku 2005. Ide o bezprecedentný krok pre Sony, ktorý signalizuje, že v budúcnosti budú vydávať hry aj na iné platformy okrem svojich vlastných konzol. Očakáva sa dostupnosť v online obchodoch Steam aj Epic Games Store.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú