V kinách bez ohrozenia už týždeň vládnu Avengers: Endgame. Film z dielne Marvelu len za prvý víkend prekonal hranicu tržieb 1,2 miliardy, čím má slušne nakročené k tomu, aby sa stal najlepšie zarábajúcim filmom vôbec. 

Hviezdne obsadenie si však vyžaduje aj veľké výdavky na ich mzdy, ktoré rozhodne nie sú malé. Jeden z hercov však poriadne vyčnieva nad ostatnými a nie je ním nik iný, ako Robert Downey Jr., a.ka. Tony Stark – Iron Man. Bol to práve on, ktorý v roku 2008 vyzdvihol svet Marvelu a vďaka nemu je populárna aj séria Avengers.

Aj z tohto dôvodu sa mu podarilo ešte v minulosti uzavrieť dohodu s filmovým štúdiom, ktorá mu okrem bežnej odmeny vynáša ďalšie milióny navyše – informuje The Hollywood Reporter.

Suma z ktorej sa ti zatočí hlava

Podľa portálu len za predchádzajúcich Avengers: Infinity War získal Robert  Downey Jr. až 75 miliónov, čo z neho robí najlepšie zarábajúceho herca spomedzi všetkých hviezd Marvelu. Dokonca aj rok predtým, keď sa objavil v Spider-Man: Homecoming, tak za tri dni natáčania zinkasoval až 15 miliónov dolárov. A ako sú na tom ostatní herci? Síce to bude znieť ironicky, ale o dosť horšie.

Filmy od spoločnosti Marvel si už čoskoro na Netflixe nepozrieš, Marvel

Napríklad taký Chris Evans, predstaviteľ Captaina Americu si za jeden diel odnesie približne 15 – 20 miliónov dolárov. Podobne je na tom aj herečka Scarlett Johansson (Black Widow) či Chris Hemsworth (Thor). Výsledný honorár sa však odvíja aj od zárobku filmu.

Koľko si zarobili predstavitelia Avengers
Marvel

Kým spočiatku musel film zarobiť aspoň 500 miliónov, dnes je už pri Avengers nastavená hranica 1,5 miliardy dolárov, než budú hercom vyplatené prémie. Odhaduje sa preto, že predstaviteľ Iron Mana za posledných Avengerov zarobí približne 100 miliónov dolárov. Len pre zaujímavosť, z každých 26,7 milióna dolárov, ktoré štúdio zarobí, tak dá jeden milión Robertovi Downey Jr.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom