Pred pár dňami sa k nám dostali správy o troch významnejších inováciách, ktoré by mal priniesť smartfón OnePlus 6T v porovnaní so svojím predchodcom. Jedna funkcia je dnes už oficiálne potvrdená a druhá vyzerá viac než pravdepodobne.

OnePlus 6T oficiálne dostáva snímač odtlačkov prstov implementovaný pod displejom. To je hlavná správa pre všetkých fanúšikov obľúbenej čínskej značky, ktorú pre portál CNET potvrdila samotná spoločnosť. OnePlus 6T tak s istotou príde vybavený technológiu, v ktorej síce nebude prvý, ale zároveň ide o významnú a na našom trhu ešte zďaleka nie rozšírenú inováciu.


Dizajn prednej strany OnePlus 6T by mal byť inšpirovaný modelom Oppo F9. (Oppo)

Snímač odtlačkov prstov pod displejom bude fungovať rovnako, ako poznáme napríklad zo zariadení Vivo. OnePlus 6T príde s AMOLED displejom, pod ktorý je vďaka nízkej hrúbke možné umiestniť obrazový snímač. Po priložení prstu sa určitá časť displeja rozsvieti a osvetlí línie odtlačku. Odrazené svetlo spracuje obrazový snímač a zistí, či sa odtlačok zhoduje so zaregistrovaným.

Podľa zverejnených informácií, OnePlus čakalo, kým bude daná technológia dostatočne presná a rýchla pri snímaní odtlačkov. Pôvodné zámery totiž počítali s jej implementáciou už v modeli OnePlus 5T. Na najnovšom smartfóne spoločnosti nebude okrem snímača odtlačkov naďalej chýbať ani skener tváre. Opäť sa však zdá, že pôjde len o 2D riešenie.

Nový výrez

Čo sa týka porovnania OnePlus 6T s jeho predchodcom OnePlus 6, tak vloženie obrazového snímača pod displej si vyžiadalo aj určité konštrukčné zmeny. Zariadenie by teda malo byť o 0,45 mm hrubšie. Ešte výraznejšia dizajnová zmena sa odohrá v hornej časti obrazovky. Výrez v novom smartfóne má podľa zatiaľ nepotvrdených informácií dostať tvar vodnej kvapky. S rovnakým prevedením už prišiel model Oppo F9, ktorý by mal byť inšpiráciou pre OnePlus.

Spomínaná inovácia pôsobí čoraz pravdepodobnejšie, pretože na internete sa objavil aj ďalší únik, tentoraz zobrazujúci údajné balenie OnePlus 6T. Súčasťou konštrukcie je podľa grafiky na obale aj výrez v tvare kvapky. Zatiaľ nie sú žiadne dôveryhodnejšie informácie o cene (hovorí sa o 550 dolároch) budúceho OnePlus, už dnes je však isté, že pôjde pre spoločnosť o veľmi dôležité zariadenie.

Podľa ďalších správ z portálu CNET, totiž výrobca dosiahol dohodu s operátorom T-Mobile, ktorý ich bude predávať v USA. Podobná dohoda je na danom trhu priam kľúčová, pretože kontrakty s operátorom sú dôležitým spôsobom, akým používatelia nakupujú smartfóny. OnePlus 6T by mohol svojou cenou a schopnosťami v USA významne pohroziť takmer dvojnásobne drahším Samsungom či iPhonom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú