Tvorba grafiky a dizajnu na počítačoch v mnohých prípadoch vyžaduje špičkový softvér, ktorý zvláda aj tie najnáročnejšie úlohy. 77-ročný dôchodca z Japonska si pre tvorbu kresieb vybral Microsoft Excel, v ktorom vytvára skutočné majstrovské diela. Informoval portál Živé.cz

Ovládanie počítačových programov už dávno nezvláda len mladšia generácia, ale čoraz častejšie sa s nimi zoznamujú aj dôchodcovia. Medzi nich patrí aj Tatsuo Horiuchi, ktorý túžil maľovať, no farby a plátno boli preňho príliš drahé. Rozhodol sa preto využiť svoj počítač, v ktorom tvorí nádherné obrázky pomocou Excelu.

Perfektné obrázky môžu vznikať aj v Exceli

Mohlo by sa zdať, že Tatsuo len vyfarbuje tabuľkové okná, aby tak vytvoril mozaiku, no rozhodol sa využiť jednoduché kresliace nástroje, ktoré tiež nájdeme v office programoch Word a PowerPoint. Kresleniu v Exceli sa tento 77-ročný dôchodca venuje už zhruba 17 rokov.

Nenechaj si ujsť
Vieš, ako vznikol názov spoločnosti Microsoft?

Za ten čas zdokonalil svoje zručnosti natoľko, že dnes dokáže aj v takomto obyčajnom tabuľkovom editore vytvoriť prepracované obrázky s rôznymi motívmi. Tatsuo Horiuchi sa už stihol svojimi kresbami vo svete zviditeľniť pred niekoľkými rokmi, no teraz dokáže kresliť ešte dokonalejšie. Jeho nádherné diela si môžeš pozrieť v priloženej galérii a videu. A ako si na tom s ovládaním Excelu ty?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom