Niet pochýb, že jedným z najočakávanejších filmových pokračovaní súčasnosti je Avatar 2. K problematickému vývoju nepomohla ani aktuálna pandémia, ktorá podľa Jamesa Cameron spomalila produkciu o 4,5 mesiaca, píše portál Dailymail.

Pokračovania jedného z najdrahších filmov všetkých čias patria medzi projekty, ktorých dátumy vydania vo veľkej miere ovplyvnila koronakríza. Ako sme písali v lete, Avatar 2 je jedným zo štvorice pripravovaných filmov ságy, na ktorom sa pracuje už od roku 2017.

Ambiciózne pokračovanie je však konečne na dobrej ceste k vydaniu, ktoré je momentálne naplánované na 16. decembra 2022. V rozhovore s hereckou legendou Arnoldom Schwarzeneggrom režisér potvrdil, že hrané časti sú už sfilmované na 100 %.

Stratili sme asi štyri a pol mesiaca produkcie. V dôsledku toho sme posunuli vydanie ešte o jeden celý rok na december 2022. Momentálne sme schopní plne pracovať a viac-menej žiť normálny život,“ následne reagoval Cameron na margo presunutia natáčania na Nový Zéland.Zároveň potvrdzuje, že natáčanie tretieho dielu Avatar ságy je hotové z 95 %, keďže sa natáčalo zároveň s druhou časťou. Avatar 3 je naplánovaný na 20. december 2024.

TMDB

Očakávané pokračovanie sa bude naďalej sústrediť na rodinu Jakea Sullyho a Neytiri. Do rolí sa tak po viac ako dekáde vrátia Sam Worthington či Zoe Saldana, no dočkáme sa aj hneď niekoľkých nováčikov planéty Pandora, a to Kate Winslet, Vin Diesela či Jack Championa.

Pevne veríme, že očakávané pokračovania Avatara prídu konečne bez ďalších nepríjemných odkladov. Prvý Avatar je jeden z najzásadnejších filmov 21. storočia, ktorého finančný úspech dokázal zreplikovať a následne prekonať len Avengers: Endgame minulý rok.

Avatar z roku 2009 sa totiž držal na priečke najlepšie zarábajúcich filmov všetkých čias s celkovým príjmom 2,790 miliárd dolárov celých 10 rokov. Ako píšeme, prekonal ho až veľkofilm Avengers: Endgame, ktorý si k dnešnému dňu pripisuje generovaný príjem 2,798 miliárd dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom