Rok 2009 patrí medzi najpamätnejšie roky modernej histórie filmového priemyslu. Jedným z dôvodov takéhoto tvrdenia je aj film Avatar, ktorý sa do minulého roka držal na pozícii najziskovejšieho filmu všetkých čias. Podľa portálu Toronto Sun má Avatar 2 ambície prekonať debut.

Otec filmu, legendárny James Cameron, takmer okamžite po vydaní jednotky začal hovoriť o potenciálnej trilógii, kedy sa jednotlivé časti mali objaviť na plátnach kín už v roku 2014 a 2015. Zložitosť scenára a produkcie samotnej však zabezpečila jedno z prvých presunutí dvoch Avatarov na neurčito.

Produkcia druhého dielu tak plnohodnotne začala až v roku 2017, kedy sa stanovil aj nový dátum vydania na 17. december 2021. Cameron v tej dobe povedal: „Sen sa stal skutočnosťou.“ Časťou Cameronovho sna je aj ďalšia trojica filmov, ktorú si Oscarový režisér naplánoval na roky 2023, 2025 a 2027.

Budúcoročný dátum je ale opäť posunutý, tentokrát na december 2022. Dôvodom presunu je ako komplexnosť scenára, aj spôsob natáčania filmu, ktorý sa natáča súbežne s tretím dielom. K meškaniu jedného z najočakávanejších sci-fi filmov posledných rokov dopomohla aj koronakríza, ktorá spomalila natáčanie.

Cameron to ale s filmom vidí optimisticky a doteraz spracovaný materiál si pochvaľuje: „Podarilo sa nám dať dokopy najlepších dizajnérov a hercov. Keď je scenár, dizajn a herecký ansámbl na vysokej úrovni, potom stačí iba opakovať celý proces znova a znova a všetko dať dokopy.“

Z príbehu pokračovania toho veľa známe nie je. Vie sa iba, že premisa by mala budovať ďalej na postavách z prvého dielu, kedy sa do svojich rolí vrátia Sam Worhington, Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Giovanni Ribisi alebo Michelle Rodriguez.

Nenechaj si ujsť
Toto je 10 unikátnych zaujímavostí, ktoré si určite nevedel o Netflixe

Novými tvárami planéty Pandora bude Kate Winslet, Vin Diesel alebo Jack Champion, ktorý podľa slov Camerona patrí medzi jeho najvyužívanejšie postavy pri natáčaní a práve s ním má natočených najviac materiálu. Jack Champion si zahrá ľudskú postavu.

Cameron pre portál Toronto Sun s nadšením poznamenal: „Občas sa pozriem na natočené zábery a ostávam udivený vykonanou prácou.“

Nový dátum vydania Avatar 2 je stanovený na 16. december 2022 a veľká časť filmu by mala byť zasadená pod vodnú hladinu. Dobrou správou však je, že natáčanie na Novom Zélande je už od mája v plnom prúde. Dúfame, že nový dátum bude už pre najviac prekladaný film vôbec posledný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom