Pokiaľ vlastníš iPhone a pokúšal si sa ho pripojiť do auta, možno si sa s týmto problémom už stretol. V mnohých prípadoch sa totiž automaticky začne prehrávať abecedne prvá pesnička zo zoznamu v iTunes. 

Z dlhodobého hľadiska to pritom vôbec nie je príjemné. Pravidelné prehrávanie rovnakej pesničky môže mať rovnaký účinok, ako tvoj otravný ranný budík — frustrácia. Keďže Applu sa tento primitívny problém zatiaľ nepodarilo úplne vyriešiť, postaral sa oň Samir Mezrahi. Ten je autorom pesničky „A a a a a Very Good Song“, ktorú predáva v iTunes za 99 centov. Aj keď obsahuje 9 minút a 58 sekúnd ticha, v skutočnosti plní hneď dve úlohy.

Nenechaj si ujsť
Apple a jeho svet plný redukcií. Za všetky dokopy by si zaplatil pekný balík peňazí

Vďaka jej názvu sa zaručene dostane na prvú priečku zoznamu a po pripojení iPhonu do auta získa používateľ niekoľko minút ticha, aby si mohol sám pustiť pesničku, akú chce. Pesnička sa dočkala aj svojho ekvivalentu v službe Google Play Music s cenovkou 69 centov, takže o tento hit nie sú ukrátení ani používatelia Android smartfónov. So slovom „hit“ pritom vôbec nežartujeme.

itunes
zdroj fotografie: Screenshot / Google Play

A a a a a Very Good Song rýchlym tempom naberá na popularite a nájdeme ju medzi prvými pár desiatkami najpopulárnejších pesničiek. Mezhariho by ale určite potešilo, keby sa jeho počin dostal až na prvú priečku. Jeho tweet hovorí za všetko: „V rebríčku iTunes teraz na 44. mieste, @justinbieber despacito idem si po vaše 1. miesto“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom