banner-iphone-7Apple ako jeden z najväčších výrobcov smartfónov na svete sa časom pokúsi presunúť výrobu svojich iPhonov do domovskej krajiny. Komponenty do zariadení taktiež majú produkovať domáci dodávatelia, čím chce Apple uspokojiť požiadavky nového prezidenta Donalda Trumpa a zvýšiť počet pracovných miest v milovanej Amerike. Otázkou je však finálna cena produktu, keďže všetci dobre vieme, že v Číne sú náklady na výrobu omnoho nižšie ako v USA.

Problémom pre Apple budú vyššie účty za dodávky súčiastok od domácich výrobcov, pričom túto situáciu môže spoločnosť vyriešiť tým, že zvýši celkové ceny nových iPhonov. To by ale mohlo nahnevať mnohých zákazníkov. Ďalšie riešenie zas nebude výhodné pre ekonomiku Applu, pretože ak nezvýši celkové ceny produktov, bude vykazovať nižšie zisky, čo sa môže časom odraziť na iných miestach, no analytik z Wall Street, Brian White, tvrdí, že našiel riešenie. Jeho nápadom je vyrábať špeciálny „americký iPhone“, ktorého cenovka môže byť vyššia až o 180 € oproti tým „čínskym“.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone-8-concept-1zdroj fotografie: Appadvice

TIP: Apple sa znova ocitá v súdnom spore, zažaloval jedného zo svojich najdôležitejších dodávateľov

Tak by si výrobca mohol kompenzovať náklady spojené s výrobou takýchto „Made in USA“ smartfónov. Podľa Briana je tu reálna šanca na vytvorenie domáceho trhu s týmito zariadeniami. Otázny je však záujem zákazníkov. Dajú prednosť domácemu výrobku alebo zvolia rovnakú, no lacnejšiu alternatívu vyrobenú v Ázii? Týmto krokom má Apple vyhovieť novému prezidentovi, Donaldovi Trumpovi, ktorý chce zvýšiť tarifu spojenú so zámorským obchodom až o 45 %. To však môže reálne poškodiť predaje „čínskych“ iPhonov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom