banner-iphone-7
O operačnom systéme iOS sa hovorí ako o jednom z najbezpečnejších na svete. No nie je to tak úplne pravda a z času na čas sa stretávame s rôznymi problémami smartfónov s logom nahryznutého jablka. 

Najnovšie začala internetom kolovať správa, podľa ktorej sa iPhony musia obávať krátkeho videa. Toto video ich úplne znefunkční a majiteľovi nezostáva nič iné, ako vykonať neželanú obnovu továrenských nastavení. Problém bol objavený len včera a ak ste si náhodou mysleli, že chyba sa vyskytuje len na neaktuálnych iPhonoch, sklameme vás. Z problému nevyšiel ako víťaz ani iOS 10.1 a dokonca ani novšia beta verzia 10.2 si nevedela poradiť. Problém je teda rozsiahli a pofidérne video môže spôsobiť nemalé vrásky na čele neznalým používateľom.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Aby sa toto video stalo problémovým aj pre vás, musíte kliknúť na poškodené video medzi SMS správami, čoho následkom bude spustenie cyklu, ktorý na pozadí neustále vykonáva nejakú činnosť a uzamkne celý smartfón bez možnosti s ním niečo robiť. Zatiaľ nemáme žiadne oficiálne vyjadrenie priamo od Applu, no očakáva sa blesková reakcia v podobe bezpečnostnej aktualizácie, ktorá úplne odstráni rozmach tejto vážnej chyby.

TIP: Apple sa pokúša presunúť kompletnú výrobu iPhonov do USA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP