banner-iphone-7
Celý svet netrpezlivo čaká na tohtoročný príchod jubilejného iPhonu s poradovým číslom 8. Toto zariadenie má priniesť zaujímavé novinky a podľa všetkého by sme sa mali dočkať niečoho skutočne revolučného. Revolučnosť potvrdzujú aj najnovšie správy, ktoré informujú o tom, že pripravovaný počin amerického technologického giganta ponesie záhadný laserový senzor.

Tento senzor bude spolupracovať so senzorom infračerveným, pričom ich spoločnou náplňou práce bude rozpoznávanie tvárí a gest. Táto dvojica má byť umiestnená hneď vedľa prednej selfie kamery a hovorového reproduktora. O výrobu týchto senzorov sa podľa všetkého postará spoločnosť Primesense, ktorú Apple odkúpil ešte v roku 2013. Nový druh senzorov sa pritom na prednej strane nebude nachádzať len tak náhodou, nakoľko sa už v predchádzajúcich únikoch spomínalo implementovanie rozšírenej reality. Aby toho nebolo málo, novinka podľa všetkého dostane aj bezdrôtové nabíjanie, ktoré bude konečne natívne fungovať aj na smartfónoch s logom nahryznutého jablka.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iPhone8 konceptzdroj fotografie: PhoneArena

Koncept iPhonu 8: Inovatívny dizajn, podpora Apple Pen a bezdrôtové nabíjanie

O rozšírenej realite sa v minulosti rozhovoril aj CEO spoločnosti, Tim Cook, ktorý očakáva jej raketový vzrast. Jedna z najobľúbenejších technologických spoločností sveta tak chce tento predpokladaný vzrast využiť vo svoj prospech. Tim taktiež zdôraznil, že plné využitie potenciálu tejto stále novej, avšak o to zaujímavejšej technológie, bude vyžadovať nejaký ten čas. Napriek tomu by však prvé základné funkcie rozšírenej reality mal podporovať už systém iOS 11, ktorého sa dočkáme toto leto. Pripravovaný iPhone 8 má okrem iného disponovať bezrámikovým dizajnom, zahnutým OLED displejom a skenerom odtlačkov umiestneným priamo na displeji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom