Po predstavení smartfónových noviniek býva zvykom, že dochádza k mnohým testovacím porovnávaniam. Niektorí používatelia nemajú radi benchmarky a reálne testy považujú za viac objektívnejšie. Okrem testu odolnosti či výkonu je azda najžiadanejším test porovnania rýchlosti s tými najväčšími konkurentmi.

YouTube kanál s názvom PhoneBuff, ktorý má takmer 600 videí a milión odoberateľov sa špecializuje práve na test porovnania rýchlosti jednotlivých smartfónov a tentokrát sa v hlavnej úlohe predstavila novinka Samsung Galaxy S10+ a iPhone XS Max, o čom informuje portál 9to5mac.

Prečítajte si tiež!
Ak by sa tento koncept stal realitou, skladací iPhone by bol najkrajším na trhu

Kráľ bol po dlhom čase opäť porazený

Prvé miesto v oblasti rýchlostných testov patrilo už dlhé roky kalifornskému jabĺčku a ich iPhonom, čo sa však v tomto roku zmení. Ešte v roku 2018 iPhone XS Max porazil všetky vlajkové lode, akými v tom čase boli napríklad Galaxy Note 9, Google Pixel 3 či Huawei Mate 20 Pro.

Naposledy v týchto testoch porazil Samsung Apple konkurenciu vďaka Galaxy Note 5 a novým poraziteľom sa po dlhej dobe stal aj Galaxy S10+ s novým procesorom Snapdragon 855, ktorý v porovnaní s minuloročným modelom zabezpečí rýchlejšiu odozvu, čo sa aj potvrdilo.

Aj napriek vcelku napínavému a nerzhodnému testu sa jasným víťazom stal Samsung Galaxy S10+. Slabina iPhonu sa prejavila v druhom kole, kedy bol v porovnaní s Galaxy o čosi pomalší a nedokázal tak udržať tempo. Na druhej strane, Galaxy S10+ v porovnaní s iPhone XS Max disponuje dvojnásobnou RAM pamäťou a aj napriek tomu, že Apple zariadenia už viackrát potvrdili, že čísla nie sú všetko, v tomto prípade to zrejme neplatí a Galaxy S10+ vyhral celkovo o 16 sekúnd.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom