Predstavenie nových iPhonov pre rok 2018 skompletizovalo spustenie predaja dlho očakávaného iPhonu XR. Tento kúsok sa začal predávať koncom októbra. Po určitom čase sa začína ukazovať, že kúpa iPhone XR sa javí ako dobrá voľba a za jednu z najväčších nevýhod sa považuje len absencia technológie 3D Touch.

Absenciu 3D Touch sa Apple pokúsil nahradiť novinkou, respektíve ekvivalentom v podobe Haptic Touch. To sa ale podarilo len čiastočne, nakoľko táto funkcia ani zďaleka nemá toľko využitia ako 3D Touch. Haptich Touch je možné využiť pri uzamknutej obrazovke pre aktivovanie baterky a spustenie fotoaparátu. Najviac však používateľom chýba možnosť skratiek na ikonách aplikácií, náhľady odkazov a obrázkov či označovanie textu. Kalifornský gigant názory používateľov berie veľmi vážne a v novej aktualizácii sa Haptic Touch rozhodol pridať ďalšie funkcie.

Haptic vs. 3D Touch

Druhá beta verzia iOS 12.1.1 teda pridá viacero funkcií, ktoré potešia nejedného používateľa. Je potrebné dodať, že rýchlosťou odozvy sa to síce 3D Touch nevyrovná, no je to najlepšie riešenie, aké sa v spolupráci s Haptic Touch mohlo udiať. iPhone XR vďaka aktualizácii operačného systému získa podporu pre zobrazenie náhľadu notifikácií v Oznamovacom centre.

Po dlhšom podržaní prsta na konkrétnej notifikácii sa následne kompletne otvorí. Rýchlosťou sa to 3D Touch síce nevyrovná, no je to lepšie než posunúť notifikáciu do strany a následne zvoliť možnosť zobraziť, ako tomu bolo doteraz.

Prečítajte si tiež!
Najlepšia zamestnankyňa Apple zarába dvakrát viac ako samotný šéf Tim Cook

Zaujímavosťou je, že táto funkcia je pre iPady k dispozícii už roky a zbrusu nový iPhone XR ju dostane až v priebehu najbližších dní. Operačný systém iOS 12.1.1 sa momentálne nachádza len v beta verzii a termín úplného vypustenia ešte nie je známy, avšak nič ti nebráni v tom, aby si si tút novinku vyskúšal aj ty.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom