Ak aj teba niekedy zaujímalo, ako si nový iPhone X vedie v predajoch, tak vedz, že je to viac než dobré. Napriek tomu, že sa na trh dostal ani nie pred mesiacom, tak sa predalo už niekoľko miliónov kusov.

Ak vezmeme do úvahy doterajšie smartfóny spoločnosti Apple, iPhone X spôsobil svojim predstavením revolúciu. Po rokoch bolo predstavené zariadenie, ktoré vystúpilo z tradičného dizajnu. Dokonca zmizlo aj typické domovské tlačidlo, známe už od predstavenia vôbec prvého iPhonu. Tieto a mnoho ďalších zmien a noviniek sa však stretlo s veľmi dobrých ohlasom, čo dokazujú aj nasledovné štatistiky predaja.

Takmer polovica všetkých predaných smartfónov bola počas Black Friday

Čínsky analytik menom Jun Zhang odhaduje, že od svojho uvedenia na trh 3. novembra sa po celom svete predalo 15 miliónov kusov. Najviac zariadení sa pritom malo predať počas známeho výpredaja Black Friday, a to až 6 miliónov. To predstavuje 40 % všetkých predajov doteraz. Zhang taktiež hovorí, že pre Apple je iPhone X zlatou baňou. Odôvodňuje to tým, že drahší 256 GB model sa predáva za dvakrát viac ako základná verzia.

Nenechaj si ujsť!
Apple zarába balík peňazí. Súčiastky iPhonu X nestoja ani polovicu z predajnej ceny

Ďalej predpokladá, že do konca roka sa má predať až 30 miliónov kusov. Veľa ľudí si totižto jeho kúpu odkladá na vianočné sviatky. V ďalšom štvrťroku by však toto číslo malo ešte stále rásť. Stále zvyšujúci sa dopyt má viesť k tomu, že sa Apple rozhodol navýšiť výrobnú kapacitu z terajších 3 miliónov kusov za týždeň až na 4 milióny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom