Mnohé predpoklady analytikov nehrajú v prospech Apple a jeho iPhonu X, ktorý je stále pre mnohých záujemcov pridrahou „hračkou“. Napriek klesajúcim predajom sú však aktuálni majitelia tohto modelu spokojní takmer so všetkými jeho vlastnosťami. Do novej štúdie sa zapojilo 1 700 používateľov, ktorí v odpovediach prezradili, ako veľmi ich iPhone X teší

Apple na jeseň minulého roka potešil svojich verných fanúšikov, keď predstavil trojicu nových iPhonov. Spomedzi nich si však najviac pozornosti pýtal výročný iPhone X, ktorý so sebou priniesol mnoho inovácií. Odhalenie jeho ceny ale sklamalo mnoho potencionálnych zákazníkov, pre ktorých je 4-ciferná suma za tento model jednoducho privysoká. Napriek tomu sa však našlo dosť tých, ktorí si nový iPhone X dopriali.

V Apple môžu byť na iPhone X skutočne pyšní

Majitelia sa postupne zoznamovali so všetkými novinkami, ktoré doň Apple vložil a naozaj ide o množstvo skvelých funkcií, ktoré ocení každý náročný používateľ. Doteraz najlepší iPhone ale nesmel chýbať ani vo výbave skalných fanúšikov spoločnosti, ktorí na jeho adresu nemajú takmer žiadne negatíva. Svoj názor na tento kúsok prezradili v prieskume. Spoločnosť Creative Strategies sa opýtala 1 700 majiteľov iPhonu X, ako ich táto vlajková loď spoločnosti nadchla. Väčšina opýtaných síce patrila k zarytým fanúšikom Apple a jeho produktov, no ich názor je pre samotný prieskum tiež dôležitý.

Nenechaj si ujsť
Apple pripravuje poriadne oživenie: Zlatý iPhone X totiž skutočne existuje

Výsledky prieskumu ukázali, že majitelia iPhonu X sú s týmto smartfónom spokojní na 97 %, no až 85 % používateľov je s výročným modelom Applu nadmieru spokojných. Dôvodov na radosť bolo hneď niekoľko. Najviac sa používateľom tohto kúsku páči jeho dizajn, no hodnotenie nad 90 % získali aj ďalšie vlastnosti iPhonu X. Tí, ktorí sa do prieskumu zapojili, ohodnotili spokojnosť s rýchlosťou systému, kvalitou fotoaparátov, ovládacími gestami a funkciou Face ID taktiež vysokými číslami. Nie príliš pozitívne však používatelia hodnotili asistenta Siri a jeho schopnosti v tomto smartfóne.

Zobraziť celú galériu (1)
Creative Strategies

Mal to byť totiž iPhone X a jeho procesor A11 Bionic, ktorý mal pozdvihnúť jeho možnosti. Mnohých ale Siri príliš nepresvedčila, a tak jej v hodnotení spokojnosti udelili iba chabých 20 %. Štúdia od Creative Strategies tak aj napriek nie príliš dobrým predpovediam analytikov ukázala, že majitelia iPhonu X sú so svojim smartfónom z veľkej časti nadmieru spokojní.

Napriek niekoľkým menej uspokojujúcim vlastnostiam tak táto pýcha Apple obstála na výbornú aj v tejto „skúške“. Začiatkom jesene nás však čaká ďalšie predstavenie ďalších nových iPhonov, ktoré sa budú snažiť prekonať svojich predchodcov. O tom, či sa im to podarí ale nakoniec rozhodnú len samotní zákazníci.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom