iPhone X sa konečne začal predávať a tak máme možnosť vidieť prvé testy a recenzie. Spoločnosť SquareTrade sa rozhodla vyskúšať jeho odolnosť. A výsledok? Strašný.

Situáciu, kedy tvoj smartfón padá na zem a tebe neostáva nič iné, len bezmocne sa naň pozerať, už určite zažilo viacero z nás. iPhone X má prednú aj zadnú časť tvorenú zo skla, takže už pri jeho predstavení bolo jasné, že nebude patriť medzi najodolnejších. Test spoločnosti SquareTrade, ktorá sa zaoberá poistením smartfónov, to len potvrdil.

Každý pád znamená istú ‚‚smrť’’

iPhone X bol vystavený celkovo šiestim testom, no ani pri jednom sa mu nepodarilo odísť bez ujmy. Najviac náchylné sú pri tom už spomenuté sklenené strany zariadenia a FaceID. Každý jeden pád tak znamená istú cestu do servisu (česť výnimkám). Celý priebeh testu si môžeš pozrieť v priloženom videu.

Čo sa týka opraviteľnosti, tak to tiež nie je žiadna sláva. Použitím OLED displeja sa zároveň aj značne predražila jeho prípadná výmena. Aktuálne sa cena výmeny na Slovensku pohybuje okolo 550+ EUR. Zadný kryt je na tom podobne a jeho výmena ťa môže stáť mastných 450+ EUR. Za takéto ceny by sa dal kúpiť už úplne nový iPhone 7. Opravu neuľahčuje ani množstvo káblikov vo vnútri zariadenia, rozdelená batéria a malá základná doska, ktorá je kvôli tomu náročnejšia na opravu.

iPhone X odolnosť
Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / Youtube

Nenechaj si ujsť
Apple zarába balík peňazí. Súčiastky iPhonu X nestoja ani polovicu z predajnej ceny

Kryt či poistenie?

Niet divu, že si vyslúžil označenie ako najdrahší a najťažšie opraviteľný iPhone doteraz. Rozhodne sa tak oplatí investovať do dodatočnej ochrany akou je ochranný obal alebo krycie sklo. Ak však chceš mať dizajn najnovšieho iPhonu stále na očiach a neskrývať ho do rôznych obalov, najlepším riešením bude jeho poistenie. Určite je to lacnejšia možnosť, ako platiť stovky EUR za opravu už tak drahého telefónu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom