iPhone X priťahuje od svojho predstavenia veľkú pozornosť, a to Apple ešte ani nespustil predaj. Jednou z najdiskutovanejších tém je jednoznačne cena zariadenia. Tú mnohí používatelia považujú za privysokú, no Tim Cook má na to trochu iný názor.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

iPhone X je doposiaľ najdrahším smartfónom od Apple, keď cenovka základného modelu atakuje v USA 1 000 dolárovú hranicu, pričom v iných krajinách je to už len horšie. Napríklad u nás je oficiálna cena stanovená na 1199 €. Práve otázke na tému cenovky iPhone X čelil šéf Apple počas nedávneho televízneho rozhovoru. Jedna z diváčok sa Cooka prostredníctvom Twitteru opýtala, či si predsa len nemyslí, že cena nového iPhonu je pre priemerného Američana privysoká.

Cena iPhone X je odrazom jeho technológií

Podľa Cooka však ide o skutočnú cenu za technológiu, ktorú používatelia dostanú. Jedným dychom zároveň poukázal na spôsob, akým spotrebitelia dnes zariadenie nakupujú. Šéf Apple poznamenal, že väčšina ľudí platí za iPhone dlhšie obdobie a len málo používateľov zaplatí plnú sumu hneď na začiatku. Taktiež spomenul systém výmeny starého zariadenia za nové, čo ďalej znižuje cenu, a nezabudol na dotácie a zľavy od predajcov.

Keď sa na to všetko pozrieme, telefón – teda najmä iPhone – sa stal v každodennom živote tak dôležitým, že ľudia od neho vyžadujú, aby urobil viac, viac a viac, a tak sme vytvorili viac technológií, aby sme to dokázali.“ – Tim Cook, CEO Apple.

Vysoká cena iPhone X tak jednoznačne vzbudzuje kontroverziu. V otázke, či je zariadenie hodné toľkých peňazí, však dostaneme viac odpovedí zrejme až spustením predaja tejto novinky v novembri.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
13%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
38%
Neznášam to
38%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]
 • Martin

  A čo mal povedať pravdu? Že sa to neoplatí a nech kúpia konkurenciu?

 • Andrej Kubiš

  Cena iPhone x je odrazom jeho technológií? Nech už toľko nefetuje. Keď si kúpim napríklad Xiaomi za 600€ tak je asi o 80% viac nabitý technologickými novinkami, než iPhone x

  • Jakub Smolka

   presne tak, chcel som napísať niečo podobné, plne súhlasím

 • Peter

  Jobs sa musí v hrobe obracať z takíchto k.k.tov