Apple spolu s prémiovým iPhonom X priniesol ešte vyššiu cenovú politiku a predáva ho za naozaj astronomické ceny. Už od predstavenia sa na internete začali objavovať rôzne posmešky na adresu ceny. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Americký gigant nikdy nenastavuje ceny pre každého rovnako a Američania vysolia v porovnaní s nami oveľa menej peňazí. Ak si si myslel, že s európskou cenou iPhonu X to už horšie byť nemôže, od pravdy si nebol ďaleko. Z nižšie uvedeného porovnania totiž môžeš jasne vidieť, že pred Európou je už len Rusko, v ktorom je o 2 € drahší. Európska cena teda činí v priemere 1159 € a Ruská cena vychádza v prepočte zhruba na 1161 €

Apple iPhone X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Krajina Cena v mene krajiny Cena v eurách
Rusko ₽79 990 1161 €
Európa v primere 1159 € 1159 €
Spojené kráľovstvo £ 999 1137 €
Mexiko MXN$23 499 1116 €
Čína ¥8388 1073 €
Austrália A$1579 1067 €
Spojené arabské emiráty AED 4099 934 €
Hong Kong HK$8588 920 €
Kanada CAD$1319 907 €
Japonsko ¥112,8 849 €
USA $999 836 €
Nenechaj si ujsť
Apple A11 procesor v najnovších iPhonoch je extrémne výkonný. V benchmarkoch porazil dokonca MacBooky

Z ceny iPhonu X sa pritom zatočila hlava aj obyvateľom Spojených štátov, nie to ešte ostatných krajín. Či sa za takého vysoké sumy oplatí kúpiť, ukážu až prvé testy. Tak či onak, zákazníci majú stále možnosť uprednostniť lacnejší iPhone 8 alebo iPhone 8 Plus. V prípade amerických cien však ešte musíš vedieť, že sa jedná o cenu bez dane. To znamená, že každý štát má osobitne nastavenú výšku dane, avšak v niektorých je nulová.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
21%
Chcem to
0%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
63%
Neznášam to
11%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • vavraCZe

  Když je USA uvedeno bez daně, nebylo by lepší tak uvádět i ostatní?

  • Fyi de Will

   a vieš aká daň je v každom tu uvedenom štáte, aby si si to vedel porovnať čo za to v každom štáte ako zákazník vysolíš?

   • vavraCZe

    Jakou mají daň mě nemusí zajímat. Vztekat se nad tím, že někde mají levněji, protože autor nebyl schopný dopočítat daň v každém státě není na místě… USA nemá jednotnou daň, to ano, proto tam mělo být alespoň rozmezí, za kolik se v USA a jinde prodává.

    • Fyi de Will

     ja som nemyslel štáty usa, ale tie ostatné, ani tam by si nevedel aká je daň a to by bolo absolútne skreslené. ako zákazníka ma zaujíma, koľko zaplatím, nie aká je cena bez dane.

 • Patrícius Cudny

  Preco maju v cine taku cenu ked sa tam vyraba ?:D Ved by mali mat nejaku zlavu

  • Diego

   Práveže v číne je podozrivo nízka cena. Ak sa nemýlim, ešte predošlá generácia iphonov bola v číne neskutočne drahá, preto sa pašovali z HK. Lebo čína má nejaké strelené clá na zahraničné produkty. Plus čínsky iphone má (resp mával) podporu len pre čínske pásma

 • Matej Ďurina

  mňa by skôr zaujímalo takéto tabuľkové porovnanie cena za akú sa predáva v danej krajine vs priemerná mzda