Procesor A11 od Apple, ktorý sa nachádza v najnovších modeloch iPhonov, teda v iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X, je extrémne výkonný. Pozri sa na výsledky, ktoré dosiahol v benchmarku Geekbench.

Ako už zrejme vieš, tak najnovší procesor A11 je zložený zo šiestich jadier. Dve výkonnejšie jadrá, nazývané Monsoon, sa starajú o zložitejšie akcie a zvyšné štyri Mistral jadrá o jednoduché operácie v systéme. Pre porovnanie, procesor A10 Fusion použitý v iPhone 7 a iPhone 7 Plus mal len 4 jadrá, z toho dve výkonnejšie a dve menej výkonné, ktoré sú však šetrnejšie k batérii smartfónu.

Čísla hovoria za všetko

Novinka je taktiež druhým procesorom spoločnosti vyrobeným 10 nm výrobnou technológiou. Je to však prvý čipset so šiestimi jadrami, ktorý tento americký gigant kedy vyrobil. A11-ka v teste dosiahla rekordné skóre na jedno jadro a rovnako tak aj pri viacerých jadrách. Pri zaťažení jedného jadra dosiahol procesor skóre presne 4061 bodov, respektíve pri zaťažení všetkých jadier to bolo až neuveriteľných 9959 bodov. Papierovo by tak mali nové iPhony ponúknuť približne až o tretinu vyšší výkon, ako je tomu u predchádzajúcej generácii iPhonov alebo u vlajkovej lodi od Samsungu, modelu Galaxy S8+.

Výkon iPhone X však zdolal aj MacBook Air z roku 2017 (skóre 3126 / 5 935 bodov) a dokonca aj MacBook Pro s Intel Core i5 (4342 / 9194 bodov). Je to teda jasný znak toho, že nové iPhony majú výkonu na rozdávanie. Momentálne určite nemajú konkurenciu v hrubom výpočtovom výkone. Skutočne sa veľmi tešíme, s čím nás prekvapia vlajkové Androidy v nasledujúcich mesiacoch. Jedno je však isté, budú mať čo robiť, aby Apple dobehli.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom