O tohtoročných iPhonoch sa vedú rôzne diskusie, ktoré nás stále viac a viac prekvapujú. Taká je zaiste aj najnovšia informácia, ktorá hovorí o strate ďalšej z ikonických vlastností smartfónov s logom nahryznutého jablka. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Podľa denníka The Wall Street Journal má Apple tento rok z výbavy nových iPhonov vynechať starý známy Lightning konektor. Tento konektor, ktorý Apple vytvoril iba v roku 2012, pravdepodobne čaká úplný koniec. Nástupcom by mal byť reverzibilný USB Type-C konektor, ktorý sa v Androidoch začal používať iba od minulého roka. Apple už tento krok spravil pri najnovších MacBookoch, čiže zbavenie sa Lightningu pri iPhonoch relatívne dáva zmysel.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

lightning

Lightning konektor na iPhone (vyššie) vs. USB Type-C na MacBooku (nižšie)

zdroj fotografie: RedditTieto dva typy konektorov sú si však veľmi podobné, a to najmä reverzibilitou. Ďalšou z možností je tá, že nový konektor by sa neobjavil priamo v iPhonoch, ale v adaptéri pre ich nabíjanie. Vďaka tomu by si používatelia mohli nabíjať iPhony z nových MacBookov, ktoré už týmto konektorom disponujú.

nenechaj si ujsť
12 dohadov o budúcom iPhone, ktoré dávajú fanúšikom nádeje na veľké inovácie

iphone
zdroj fotografie: iMore

WSJ ďalej hovorí aj o odstránení okrúhleho domovského tlačidla a zahnutom OLED displeji. Tieto informácie však pre nás nie sú vôbec nové. Už dávnejšie sme totiž počuli, že toto tlačidlo bude nahradené akousi „funkčnou oblasťou“ pod displejom.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
3%
Páči sa mi to
29%
Chcem to
0%
Mám to
12%
Nepáči sa mi to
21%
Neznášam to
35%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.