Smartfóny spoločnosti Apple sa po celom svete tešia veľkej obľube, no okrem drahých modelov je v ponuke aj lacnejší iPhone SE. Tento kúsok s dizajnom iPhonu 5S bol predstavený ešte v marci minulého roka a čoskoro by sa mohol dočkať nástupcu. Podľa predpokladov má Apple v budúcom roku predstaviť vylepšený iPhone SE 2 s výkonnejším procesorom Apple A10 Fusion. 

Súčasná verzia iPhonu SE je medzi zákazníkmi populárna najmä kvôli svojej nízkej cene a dizajnu, ktorý si od prepožičal od iPhonu 5S. Ešte začiatkom tohto roka bola spustená produkcia v indickej továrni Wriston. Táto krajina je rodiskom mnohých smartfónov, no nízke príjmy obyvateľov nútia pri kúpe obzerať sa po lacnejších kúskoch. Väčšina zákazníkov, ktorí chcú iPhone, tak v tomto prípade siahne práve po modeli iPhone SE.

Výkonnejší nástupca s tradičným dizajnom

V spoločnosti Wriston sa však nezačali venovať len výrobe tohto lacného iPhonu, ale prešli aj na produkciu iPhonu 8. Pripomeňme si, že aktuálny iPhone SE v sebe ukrýva procesor Apple A9, ktorý taktiež nájdeme aj v starších „šestkách“. S ním spolupracuje operačná pamäť RAM o veľkosti 2 GB. Vnútorné úložisko je od marca dostupné vo veľkostiach 64 a 128 GB. Na zadnej stene z hliníka nájdeme 12 MPx hlavný fotoaparát, no mnohých stále poteší prítomnosť 3.5 mm jacku či skener odtlačkov prstov. iPhone SE aktuálne zákazník u nás na Slovensku kúpi zhruba od 380 €. Kompaktné rozmery, skvelý výkon a najmä cena robia z tohto smartfónu obľúbený model medzi milovníkmi Apple produktov.

Nenechaj si ujsť
iPhone SE s dizajnom z iPhonu X vyzerá ako dokonalý smartfón, ktorý by určite trhal rekordy predajov

Už v prvej polovici 2018 by sme mali uzrieť jeho nástupcu, iPhone SE 2. Hlavnou zmenou v porovnaní so súčasným modelom má byť výkonnejší procesor Apple A10 Fusion. Zvyšok výbavy bude rovnako tvoriť operačná RAM pamäť s kapacitou 2 GB, IPS displej s uhlopriečkou 4″ a 64/128 GB interného úložiska. Zadnú stranu opäť obsadí 12 MPx fotoaparát, no nad displejom sa už bude vynímať 5 MPx snímač. Mierne vzrastie aj kapacita akumulátora, a to z pôvodných 1624 mAh na rovných 1700 mAh. Cena, ako aj dátum predstavenia však zatiaľ nie sú známe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom