iPhone SE bol predstavený pred rokom a pol ako menšia verzia iPhonu 6S. Získal si mnoho fanúšikov, ktorí viac preferovali klasický, hranatejší dizajn a najmä veľmi kompaktné rozmery. Okrem toho ponúkol aj zaujímavú cenovku, s ktorou trhá predajné čísla aj dnes, kedy je svojou na historickom minime.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pri predstavení výročného iPhone X bolo ukázaných aj niekoľko konceptov populárneho modelu SE, ktorý má byť jeho zmenšenou verziou, podobne ako tomu bolo v prípade iPhonu 6S. Nechýbal ani displej zaberajúci takmer celú prednú stranu či skenovanie tváre FaceID. Vlastný koncept ukázali aj tvorcovia z kanálu Concept Creators, v ktorom môžeš vidieť návrh, ako by mohla vyzerať druhá generácia tohto populárneho 4″ smartfónu. Tvorcovia sa s ním skutočne vyhrali do detailov a nazvali ho jednoducho iPhone SE 2018.

Buď / alebo

Keď si vezmeme, kto dnes vlastní iPhone SE, tak tu máme dve skupiny ľudí. Prvá ho má preto, lebo im vyhovuje veľkosť a hranatý dizajn a tá druhá si ho zas vybrala kvôli nízkej cene, vďaka ktorej je smartfón od Apple dostupnejší viac ako kedykoľvek predtým. Stále sa pritom jedná o výkonné zariadenie, ktoré má zaručenú podporu minimálne ešte jeden rok.

A tu nastáva problém. Ak by Apple vydal takéto zariadenie ako je prezentované na renderoch, prišla by spoločnosť o zákazníkov, ktorí si ho zaobstarali kvôli cene. FaceID, OLED displej (aj s výrezom) či pokročilý hardvér určite vyženú cenu nahor, o tom asi niet najmenších pochýb. Na druhú stranu, iPhone SE bude mať o chvíľu 2 roky a update tejto rady by potešil mnohých fanúšikov amerického giganta. Čo si o tom myslíš? Privítal by si iPhone X v 4″ palcovom tele?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
11%
Páči sa mi to
3%
Chcem to
55%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
26%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou
 • =_=

  Neprivital by som

 • Peter

  Neprivítal by som ho. Iphone se je posledný Iphone o ktorý som prejavil záujem a kúpil si ho. Super cena a neprekonateľný dizajn. Krajší bol už asi len 4/4s.

 • jano

  Prekvapilo ma Xko naživo. Je to veľmi vydarený fón. Padne presne do ruky, ideálna veľkosť. Na obrázkoch sa mi vôbec nepáčil, ale v skutočnosti je to pecka.

 • lover.of.satan

  Strašne pekný mobil, dúfam že vídne, rozhodne nádhera!

 • cnc

  Silne uvažujem nad prechodom z androidu na tento iphone se. Je velkosťou akurát má solídny hardware a neprehnanú cenu! Android má stále väčšiu a väčšiu uhlopriečku!Keď chcem niečo menšie je to hardwarove totálna sračka!

 • hahaha

  Kto by chcel ten blby vyrez v displeji?