iPhone SE bol predstavený pred rokom a pol ako menšia verzia iPhonu 6S. Získal si mnoho fanúšikov, ktorí viac preferovali klasický, hranatejší dizajn a najmä veľmi kompaktné rozmery. Okrem toho ponúkol aj zaujímavú cenovku, s ktorou trhá predajné čísla aj dnes, kedy je svojou na historickom minime.

Pri predstavení výročného iPhone X bolo ukázaných aj niekoľko konceptov populárneho modelu SE, ktorý má byť jeho zmenšenou verziou, podobne ako tomu bolo v prípade iPhonu 6S. Nechýbal ani displej zaberajúci takmer celú prednú stranu či skenovanie tváre FaceID. Vlastný koncept ukázali aj tvorcovia z kanálu Concept Creators, v ktorom môžeš vidieť návrh, ako by mohla vyzerať druhá generácia tohto populárneho 4″ smartfónu. Tvorcovia sa s ním skutočne vyhrali do detailov a nazvali ho jednoducho iPhone SE 2018.

Buď / alebo

Keď si vezmeme, kto dnes vlastní iPhone SE, tak tu máme dve skupiny ľudí. Prvá ho má preto, lebo im vyhovuje veľkosť a hranatý dizajn a tá druhá si ho zas vybrala kvôli nízkej cene, vďaka ktorej je smartfón od Apple dostupnejší viac ako kedykoľvek predtým. Stále sa pritom jedná o výkonné zariadenie, ktoré má zaručenú podporu minimálne ešte jeden rok.

A tu nastáva problém. Ak by Apple vydal takéto zariadenie ako je prezentované na renderoch, prišla by spoločnosť o zákazníkov, ktorí si ho zaobstarali kvôli cene. FaceID, OLED displej (aj s výrezom) či pokročilý hardvér určite vyženú cenu nahor, o tom asi niet najmenších pochýb. Na druhú stranu, iPhone SE bude mať o chvíľu 2 roky a update tejto rady by potešil mnohých fanúšikov amerického giganta. Čo si o tom myslíš? Privítal by si iPhone X v 4″ palcovom tele?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom