Len nedávno predstavený iPhone SE 2020 je už v ponuke slovenských operátorov pričom pozornosť si získava najmä pre svoju nízku cenu, ktorú Apple dosiahol použitím komponentov zo staršieho iPhonu 8 a špičkovú hardvérovú výbavu z iPhonu 11. Napriek tomu, že je v rukách verejnosti len zopár dní, odborníci z iFixit sa pozreli na to, ktoré časti z nového iPhone SE je možné nahradiť dielmi zo staršej „osmičky“. Na tému upozornil portál MacRumors.

Rovnaké diely môžu znížiť cenu servisu

Pred pár dňami sme ťa informovali o videu, ktoré dokázalo, že iPhone SE 2020 môže fungovať aj so základnou doskou či displejom z iPhonu 8. Na túto problematiku sa teraz zamerali aj experti z iFixit, ktorí priniesli detailný prehľad súčiastok z iPhonu 8, ktorými vieš nahradiť diely v novom iPhone SE.

Zobraziť celú galériu (2)
Na ľavej strane starší iPhone 8, na pravej nový iPhone SE 2020 / Zdroj: iFixit

V správe sa uvádza, že oba fotoaparáty, slot na SIM kartu, Taptic Engine a celá zostava displeja vrátane mikrofónu a senzoru priblíženia sa dajú vymeniť za diely zo staršej „osmičky“. Možnosť výmeny displeja by preto mala byť na novinke lacnejšia ako na ktoromkoľvek modeli iPhone.

Je však potrebné poznamenať, že pri akejkoľvek výmene obrazovky na iPhone sa bez prístupu k jej programátoru stratí funkcia True Tone.

Zobraziť celú galériu (2)
Screenshot / YouTube / Marques Brownlee

Prečítaj si tiež
Lacný iPhone SE neobsahuje funkciu, ktorá je na každom inom modernom iPhone

Čo je však zaujímavé sú súčiastky, ktoré napriek podobnosti medzi týmito dvoma zariadeniami nie sú vzájomne zameniteľné. Ide napríklad o domovské tlačidlo či batériu, ktorá sa napriek identickému výzoru s dielom z iPhone 8 odlišuje v konektore na pripojenie, pričom nový kus má model, ktorý nájdeme v iPhone 11.

Jednou z hlavných výhod staršieho tela smartfónu tak bude určite spätná kompatibilita, ktorá pravdepodobne zníži cenu niektorých servisných opráv.

Spoločnosť iFixit dnes zverejnila aj kompletnú demontáž nového iPhone SE, čím zhodu v dieloch potvrdila.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom