Pri predstavení iPhone SE sa stal okamžite predajným trhákom. Výkon vtedajšej vlajkovej lode iPhone 6 a rozmery z ‚‚päťky’’ z neho robili ideálne zariadenie pre každého, kto sa nedokázal zmieriť s výraznou zmenou v dizajne.

Dokonca aj dnes, takmer 2 roky od jeho predstavenia je stále veľmi obľúbený, aj vďaka nízkej cene, ktorá sa pohybuje okolo 300 € za základnú verziu. Napokon nie každý túži po zariadení s veľkým displejom a preferuje radšej kompaktnejšie smartfóny. Pri predstavení iPhone X sa začali šíriť správy o tom, že Apple znova plánuje predstaviť aj zmenšenú verziu – iPhone SE 2.

Nevýrazné zmeny

Predstavenie iPhone SE 2 sa očakávalo v priebehu tohto roka. Čínsky spravodajský portál QQ.com teraz priniesol správu o tom, že pozná technické špecifikácie pripravovaného modelu, ako aj dátum predstavenia. Hlavnou informáciou je však to, že smartfón neponesie žiadnu podobnosť s iPhone X, ako to bolo prezentované doteraz. Namiesto toho príde s rovnakým dizajnom ako jeho predchodca a zmeny budú len minimálne.

Nenechaj si ujsť!
Tim Cook verí v budúcnosť technológie, ktorú Apple vyvíja. Kedy prídu nové produkty?

Očakávať môžeš 4,2″ displej, nakoľko 4″ je už na dnešnú dobu veľmi málo. Procesorom bude starší A10 Fusion, ktorý bol použitý v iPhone 7. Veľkosť pamäte RAM je 2 GB a dostupné majú byť varianty s 32 a 128 GB vnútorným úložiskom. Rozmery ostanú zachované, no vďaka väčšiemu displeju by sa mali zmenšiť rámčeky nad a pod displejom. FaceID v tomto prípade budeš čakať márne. Zachovaný ostane snímač odtlačkov prstov na prednej strane.

Čo sa týka jeho predstavenie, to podľa portálu bude na WWDC 2018, čo je konferencia spoločnosti Apple, kde sú predstavované novinky v oblasti softvéru. Posledný smartfón, ktorý bol na nej predstavený, bol iPhone 4 v roku 2010. Je teda otázne, či sa Apple k takémuto kroku odhodlá znova, alebo ostane pri predstavovaní operačných systémov. Čínsky portál neuvádza žiadny zdroj informácií, takže túto správu treba brať s dávkou rezervy, nakoľko skutočnosť môže nakoniec iná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom