Kalifornská spoločnosť Apple je aktuálne najhodnotnejšou firmou sveta a jej úlohou je zákazníkom prinášať stále pokrokovejšie zariadenia, ktoré očaria svet. Takéto produkty ale vyžadujú dlhý vývoj, aby boli na konci pripravené urobiť dieru v technologickom priemysle. Výkonný riaditeľ spoločnosti, Tim Cook, odhalil budúce plány Applu a jeho snahu rozvinúť v najbližších rokoch technológiu rozšírenej reality. 

Apple si počas rokov od svojho vzniku vybudoval vo svete svoju povesť a dnes tak každý pozná najnovšie iPhony, MacBooky či hodinky Apple Watch. Svojou politikou si spoločnosť získala milióny fanúšikov, ktorí stále netrpezlivo čakajú na predstavenie nového produktu. Mnohé skvelé veci však vyžadujú dostatok času, aby boli „vyšperkované“ takmer k dokonalosti.

Budúcnosť sa bude týkať rozšírenej reality

Plánom Applu nie je podľa slov Tima Cooka zhromažďovať peniaze zákazníkov, ale priniesť im inovatívne produkty. Doterajšie zarobené miliardy dolárov však spoločnosť rozhodne neľutuje a práve vďaka nim môže rozbiehať ďalšie výskumy a vývoj nových zariadení. Svoje predstavy o budúcnosti Applu a jeho produktoch prezradil Tim Cook v rozhovore pre portál Fast Company.

To, čo nás poháňa sú produkty, ktoré používateľom umožnia robiť veci, ktoré predtým nedokázali. Vezmite si ako príklad iPhone X a jeho funkciu portrétu s osvetlením pozadia. Donedávna by musel byť používateľ profesionálnym fotografom, aby takúto snímku dokázal vytvoriť. Teraz to však dokáže s iPhonom X, ktorý síce nie je lacnou záležitosťou, ale zvládne omnoho viac ako len fotografovanie. Rozšírená realita bolo niečo, čo nám dalo zabrať. Pomocou AR technológie však môžu tisícky vývojárov budovať rozšírenú realitu vo svojich aplikáciách. Niektoré z nich môžu byť skutočne významne zmeniť náš každodenný život. O tom nepochybujem.“ – Tim Cook, CEO Apple.

Na dobré veci si treba počkať

Dostatok financií je pre budúcnosť spoločnosti rozhodujúcim faktorom, ktorý ovplyvňuje aj jej budúce produkty. Ich vývoj ale často trvá aj niekoľko rokov, a tak sa v tajných priestoroch Applu môže pracovať na zariadeniach, ktoré uzrieme možno až koncom tohto desaťročia. Mnohí odhadujú, že najnovším „esom v rukáve“ má byť technológia rozšírenej reality, ktorú chce spoločnosť zabudovať do nových okuliarov. Takýto produkt by však nemal vyjsť na svetlo sveta skôr ako v roku 2020, čo potvrdzujú aj tvrdenia Tima Cooka. On sám prezradil, že rozšírená realita nie je ešte tak vyspelá, aby mohla byť rýchlo implementovaná do takéhoto zariadenia.

Zobraziť celú galériu (0)
Youtube/Screenshot/Gadgets Arena

Nenechaj si ujsť
Apple si podal patent pre svoje AR okuliare. Novou technológiou chce prekonať konkurenciu

Spoločnosť, ktorá by mala v budúcnosti tieto okuliare vyrábať ale prezradila, že sa produkcia týchto AR okuliarov môže rozbehnúť ešte v roku 2019. Ich príchod na svet je tak stále veľkou záhadou, ktorú v najbližších rokoch zrejme nerozlúštime. Apple sa však rozhodne bude snažiť, aby vo výsledku priniesol to najlepšie, na čom aktuálne jeho inžinieri pracujú. Motiváciou spoločnosti tak nie sú len peniaze, ale najmä používatelia, ktorí ju dotiahli na tak prestížne miesto vo svete technológií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom