V septembri Apple predstavil trojicu nových smartfónov, z ktorých najviac zažiaril výročný iPhone X. Jeho dvaja súrodenci sa však dostali do predaja omnoho skôr. Záujem o tohtoročný iPhone 8 ale nenapĺňa očakávania, čo prezradil aj prieskum spoločnosti KeyBanc Capital Markets. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Pri výbere nového smartfónu zvyčajne zákazníci zvyknú obrátiť svoj zrak na najnovší model od ich obľúbeného výrobcu. Tento fakt ale teraz neplatí pri iPhone 8. Americký operátor AT&T totiž v uplynulých týždňoch zaznamenal chabé predaje najnovšieho modelu z dielne Apple. Počas 3. štvrťroka sa totiž predalo z iPhonu 8 až o 900 000 kusov menej ako sa očakávalo.

iPhone 8 nie je pre zákazníkov veľkým lákadlom

Na vine majú byť malé rozdiely medzi ním a predchodcom, ktoré nie sú pre zákazníkov dostatočným dôvodom na kúpu. Tí radšej zvolia menšiu investíciu a siahnu po iPhone 7, ktorý ale neponúka výkonný čip A11 Bionic či bezdrôtové nabíjanie. Mnoho záujemcov o nové iPhony ešte čaká na dostupnosť iPhonu X, ktorý sa má do predajní dostať už o pár týždňov. Kvôli náročným výrobným procesom a vyššej cene pôjde o jeden z najmenej dostupných smartfónov, aké kedy Apple predstavil.

Pokiaľ si teda niekto na tento nadupaný model brúsi zuby, musí byť poriadne rýchly. Šťastní majitelia novej „desiatky“ si už od 3. novembra budú môcť vychutnať bezrámikový OLED displej, v ktorom vyčnieva výrez so zabudovanou technológiou Face ID. Záujem o neho rozhodne nebude malý a mnohí zákazníci tak môžu dať prednosť práve tomuto modelu.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | iPhone 8 Plus vyzerá zastaralo, no jeho výkon a fotoaparát sú dychberúce

Tí, ktorým sa vidí cenovka za výročný Apple smartfón privysoká, môžu skôr zvoliť za svoje iPhone 7. V porovnaní s cenou za iPhone 8 tak ušetria zhruba 180 €, ktoré môžu investovať napríklad do doplnkového príslušenstva. Ktorý z aktuálne dostupných modelov od Apple by si si zvolil? Dal by si prednosť výkonnej 8-čke alebo minuloročnému predchodcovi?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
100%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • Jakub Smolka

  A čudujú sa ked nevadia ani len trochu zmeniť dizajn ?

 • Boris Stankovic

  osobne by som isiel do SE alebo 6s. su lacnejsie a maju 3,5 jack

 • lover.of.satan

  Aj ja si plánujem teraz kúpiť SE-čko len za necelých 300€ kde máte výkon ako pri 6s-ke. Iphone 7 je možno fajn, ale 6,6s sú dosť podobné tak načo si len priplácať za maličkosti?

 • lobusko

  8 nie je lákadlo, a nešťastné zadné sklo, ktorého výmena bude stáť dve stovky je za trest. Myslím, že 7 je ok. Ja by som už do staršieho nešiel, pri prechode o rok na ios12 to asi už nebude 6s alebo SE stíhať. Alebo počkať na X, len tá cena…

 • Fero

  Po poslednom fiasku s iOS 11 a napadom s FaceID som presiel teraz z iPhonov na Google Pixel – neuveritelny telefon! :)