V septembri Apple predstavil trojicu nových smartfónov, z ktorých najviac zažiaril výročný iPhone X. Jeho dvaja súrodenci sa však dostali do predaja omnoho skôr. Záujem o tohtoročný iPhone 8 ale nenapĺňa očakávania, čo prezradil aj prieskum spoločnosti KeyBanc Capital Markets. 

Pri výbere nového smartfónu zvyčajne zákazníci zvyknú obrátiť svoj zrak na najnovší model od ich obľúbeného výrobcu. Tento fakt ale teraz neplatí pri iPhone 8. Americký operátor AT&T totiž v uplynulých týždňoch zaznamenal chabé predaje najnovšieho modelu z dielne Apple. Počas 3. štvrťroka sa totiž predalo z iPhonu 8 až o 900 000 kusov menej ako sa očakávalo.

iPhone 8 nie je pre zákazníkov veľkým lákadlom

Na vine majú byť malé rozdiely medzi ním a predchodcom, ktoré nie sú pre zákazníkov dostatočným dôvodom na kúpu. Tí radšej zvolia menšiu investíciu a siahnu po iPhone 7, ktorý ale neponúka výkonný čip A11 Bionic či bezdrôtové nabíjanie. Mnoho záujemcov o nové iPhony ešte čaká na dostupnosť iPhonu X, ktorý sa má do predajní dostať už o pár týždňov. Kvôli náročným výrobným procesom a vyššej cene pôjde o jeden z najmenej dostupných smartfónov, aké kedy Apple predstavil.

Zobraziť celú galériu (0)
Kristián Hrušovský / FonTech

Pokiaľ si teda niekto na tento nadupaný model brúsi zuby, musí byť poriadne rýchly. Šťastní majitelia novej „desiatky“ si už od 3. novembra budú môcť vychutnať bezrámikový OLED displej, v ktorom vyčnieva výrez so zabudovanou technológiou Face ID. Záujem o neho rozhodne nebude malý a mnohí zákazníci tak môžu dať prednosť práve tomuto modelu.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | iPhone 8 Plus vyzerá zastaralo, no jeho výkon a fotoaparát sú dychberúce

Tí, ktorým sa vidí cenovka za výročný Apple smartfón privysoká, môžu skôr zvoliť za svoje iPhone 7. V porovnaní s cenou za iPhone 8 tak ušetria zhruba 180 €, ktoré môžu investovať napríklad do doplnkového príslušenstva. Ktorý z aktuálne dostupných modelov od Apple by si si zvolil? Dal by si prednosť výkonnej 8-čke alebo minuloročnému predchodcovi?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom