Pokiaľ sú najnovšie informácie pravdivé, iPhone 8 nás pravdepodobne v jednom smere veľmi sklame. Donedávna sa špekulovalo, že výročný iPhone bude mať snímač odtlačkov zabudovaný v displeji. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Už niekoľko mesiacov čakáme na to, kedy konečne príde nejaký smartfón s takto „revolučným“ snímačom odtlačkov. Samsung Galaxy S8 ho dostal na zadnú stranu vedľa fotoaparátu a vyzerá to tak, že náš sen nesplní ani iPhone 8. Novinka amerického giganta sa má totižto inšpirovať najviac kritizovanou vlastnosťou juhokórejského konkurenta – snímačom odtlačkov prstov umiestneným na naozaj nevhodnom mieste v zadnej časti. Na internete sa objavili náčrty šasi tohto smartfónu, z ktorých istý grafik spracoval rendery. V strede zadnej strany môžeme vidieť okrúhly otvor, ktorý má slúžiť práve pre snímač odtlačkov. Už teraz môžeme predpovedať, že by sa jednalo o naozaj nekomfortné umiestnenie.

Apple iPhone 7 Plus 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Koncept iPhone 8 zachytávajúci snímač odtlačkov prstov na zadnej strane

zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Šasi ďalej potvrdzuje prítomnosť vertikálne umiestneného duálneho fotoaparátu, dlhé zapínacie tlačidlo na pravom boku a tlačidlá na ovládanie hlasitosti na ľavom boku. Apple však stále túto skutočnosť nepotvrdil a mali by sme to teda brať s rezervou. Čo vyzerá oveľa dôveryhodnejšie, je 5.8-palcový OLED displej, úplne nový selfie fotoaparát a bezdrôtové nabíjanie. Prekážalo by ti, keby mal iPhone 8 snímač odtlačkov na zadnej strane?

nenechaj si ujsť
Pozeráme sa na finálny dizajn iPhone 8? Interné zdroje hovoria, že bude vyzerať práve takto

iphone 8

zdroj fotografií: Weibo

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
7%
Chcem to
0%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
70%
Neznášam to
17%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.