Pokiaľ sú najnovšie informácie pravdivé, iPhone 8 nás pravdepodobne v jednom smere veľmi sklame. Donedávna sa špekulovalo, že výročný iPhone bude mať snímač odtlačkov zabudovaný v displeji. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Už niekoľko mesiacov čakáme na to, kedy konečne príde nejaký smartfón s takto „revolučným“ snímačom odtlačkov. Samsung Galaxy S8 ho dostal na zadnú stranu vedľa fotoaparátu a vyzerá to tak, že náš sen nesplní ani iPhone 8. Novinka amerického giganta sa má totižto inšpirovať najviac kritizovanou vlastnosťou juhokórejského konkurenta – snímačom odtlačkov prstov umiestneným na naozaj nevhodnom mieste v zadnej časti. Na internete sa objavili náčrty šasi tohto smartfónu, z ktorých istý grafik spracoval rendery. V strede zadnej strany môžeme vidieť okrúhly otvor, ktorý má slúžiť práve pre snímač odtlačkov. Už teraz môžeme predpovedať, že by sa jednalo o naozaj nekomfortné umiestnenie.

Apple iPhone 7 Plus 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Koncept iPhone 8 zachytávajúci snímač odtlačkov prstov na zadnej strane

zdroj fotografie: Benjamin Geskin

Šasi ďalej potvrdzuje prítomnosť vertikálne umiestneného duálneho fotoaparátu, dlhé zapínacie tlačidlo na pravom boku a tlačidlá na ovládanie hlasitosti na ľavom boku. Apple však stále túto skutočnosť nepotvrdil a mali by sme to teda brať s rezervou. Čo vyzerá oveľa dôveryhodnejšie, je 5.8-palcový OLED displej, úplne nový selfie fotoaparát a bezdrôtové nabíjanie. Prekážalo by ti, keby mal iPhone 8 snímač odtlačkov na zadnej strane?

nenechaj si ujsť
Pozeráme sa na finálny dizajn iPhone 8? Interné zdroje hovoria, že bude vyzerať práve takto

iphone 8

zdroj fotografií: Weibo

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
7%
Chcem to
0%
Mám to
7%
Nepáči sa mi to
70%
Neznášam to
17%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Jakub Smolka

  jabĺčkari sa už nebudú vysmievať s čítaniek vzadu :D

 • peterpan

  otras este vacsi grc jak S8.. ten dual fotak aj s celou zadnou castou robil asi opity student na kolene.. looool :D toto bude vysmech a fajny splech do xsichtu vsetkym ajfonackom.. :D ja len verim ze snad takto nedogabu nakoniec aj OP5 ci nokiu 8/9.. do nich davam uz tohtorocne posledne nadeje.. este je tu sice htc a model 11/ U ale ked pojde v slapajach U ultra a tiez nebude mat jack, tak adieu..

 • jano

  Mať čítačku odtlačkov v zadu nie je žiadna pohroma. Len to nesmie byť tak nezmyselne ako to ma Samsung. Ako chytám telefón prst ide automaticky na snímač. Problém je len keď je položený na stole, ale aj to sa dá. Prebudím ho poklepaním a dám vzor a je.

 • jano

  Mohli to spraviť štýlovo a snímač mohlo byt to jablko.

 • Pelle

  Na S8 je to hrozne… bol som si ju podrzat a vobec mi to nepasuje ten otlacok prsta.. spoliehal som sa na iphone ale vidim ze to dopadne tak isto. O skeneri ocnej duhovky ani nehovorim to je tiez dobry vtip