banner-iphone-7
Dávnejšie v tomto roku sa rozprávalo o príchode prémiového smartfónu od Apple, iPhone 7 Pro. Tak sa však nakoniec nestalo a výrobca predstavil modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus.

Nie je vylúčené, že špeciálnym modelom pre 10. výročie predstavenia prvého iPhonu sa nakoniec stane model iPhone 8 Pro. Očakáva sa od neho edge-to-edge sklo, snímač odtlačkov zabudovaný v displeji, zakrivený OLED displej a podpora pre Apple Pencil. Zdá sa, že výrobca berie použitie stylusu v iPhone naozaj vážne a môže sa objaviť aj v ďalších budúcoročných iPhonoch, minimálne však v iPhone 8 Pro. Prezrádza to patentová prihláška podaná na USPTO pod názvom „Zariadenia a metódy pre manipuláciu používateľského rozhrania so stylusom“ a je pokračovaním predchádzajúcich patentových prihlášok zo strany Apple podaných v júni a septembri minulého roka.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

images-from-apples-latest-patent-application-for-a-stylus

zdroj fotografií: PhoneArena

Dokumentácia USPTO opisuje senzory, ktoré by umožnili vyvolanie špeciálneho menu, keď sa k nim stylus priblíži. Stylus bude vedieť tiež otvoriť niektoré aplikácie zo zamykacej obrazovky a nástrojom pre písanie budú môcť používatelia kresliť, písať text či obkresľovať fotografie.

TIP: Predaj smartfónov Apple má zasiahnuť po predstavení iPhone 8 veľká kríza

iPad Pro s Apple Pencil

iPad Pro s Apple Pencil

zdroj fotografie: TheVerge

Zatiaľ je Apple Pencil dostupný pre tablety iPad Pro. Ak by predsa len iPhone 8 Pro prišiel s podporou tohto stylusu, stal by sa konkurentom pre budúci Samsung Galaxy Note 8 (ak ho tak Samsung pomenuje) a jeho S Pen.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom