Celý technologický svet už netrpezlivo čaká na predstavenie iPhonu 8, ktorý má voči predošlým generáciám priniesť konečne poriadne zmeny. S blížiacim sa dátumom oficiálneho predstavenia sa bude frekvencia únikov určite zvyšovať.

Predstavu o dizajne prevratnej novinky máme vďaka množstvu renderov i konceptov poriadne dlho. Teraz sa však na internete zrejme objavili aj prvé reálne fotografie iPhonu 8. Zverejnil ju pomerne dôveryhodný zdroj z Twitteru a smartfón na nich vyzerá presne ako na doteraz vídaných renderoch. Prednú stranu teda takmer celú pokrýva displej, až na horný výrez, kde je reproduktor pre hovory a selfie fotoaparát (ten ale nie je zreteľne viditeľný). Zaujímavo vyzerá aj zadná strana.

zdroj fotografie: @OnLeaks

Tú totiž v tomto prípade tvorí štýlovo zaoblené sklo a narúša ho iba veľký výrez pre duálny fotoaparát. Umiestnený je vertikálne a medzi snímačmi sa v strede nachádza LED blesk. Z pohľadu na fotografiu môžeme usúdiť, že plocha s fotoaparátom vystupuje z konštrukcie približne rovnako ako na iPhone 7 Plus. Ľavá strana obsahuje prepínač režimov a tlačidlá na ovládanie hlasitosti. Ostatné prvky bočných strán, bohužiaľ, na fotografiách nie sú viditeľné.

Nenechaj si ujsť
Video: iOS 11 v kombinácii s bezrámikovým iPhonom 8 nemá chybu! Z tohto videa neodtrhneš oči

Rovnako nie je viditeľný ani snímač odtlačkov prstov, ktorý má byť zakomponovaný v displeji. Situácia ohľadom tohto prvku zatiaľ stále nie je úplne jasná. Tak či onak, iPhone 8 sa už pravdepodobne čoskoro začne vyrábať, čoho dôkazom sú aj tieto reálne fotografie. Do očakávaného termínu predstavenia ostávajú ešte približne tri mesiace, čo dáva výrobcovi dostatok času na niektoré hardvérové zmeny.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom