banner-iphone-7Apple má v budúcom roku predstaviť svoj výročný iPhone 8. Okrem neho prídu aj verzie 7S a 7S Plus, no nová „osmička“ na seba strháva najviac pozornosti. Najnovšie správy hovoria o tom, že pri novinke môžeme očakávať aj zahnutý OLED displej.

O iPhone 8 už teraz koluje mnoho špekulácií. Tie najnovšie hovoria o tom, že prinesie na trh aj novú červenú farbu a špecialitou pre čínsky trh bude DualSIM verzia. Dôležitejšou informáciou je, že výročný model kalifornského giganta zrejme príde so zahnutým OLED displejom. Podľa tvrdení Korea Herald, bola objednávka Applu zadaná na OLED panely od Samsungu iba pre plastové jednotky, čo by znamenalo, že výrobca využije sklo na ploché obrazovky, zatiaľ čo plast bude použitý pri zahnutom type, podobne ako pri smartfónoch Samsungu.

Koncept nového iPhone 8

Koncept iPhone 8

zdroj fotografie: Gizmochina

TIP: Najnovší patent prezrádza, že iPhone 8 možno príde s podporou Apple Pencil

Okrem toho budú v nasledujúcom roku predstavené aj modely, ktoré dostanú plochý LCD displej od LG a JDI. Iba iPhone 8 ponesie novú OLED obrazovku. Nasvedčuje tomu aj veľkosť objednávky. Apple si od Samsungu objednal približne 100 miliónov OLED panelov. Také množstvo je oveľa menšie, ako sú ročné predaje spoločnosti, čo by len utvrdzovalo domnienku, že týmto typom panela bude vybavený iba výročný model.

iphone-7s-red

zdroj fotografie: Gizmochina

Vylepšené modely iPhone 7S a 7S Plus môžu prísť so spomínanými LCD displejmi, ktoré dostanú uhlopriečku 4,7″ a 5,5″. Nová „osmička“ príde s prijateľnou 5,2″ obrazovkou. Tá sa má roztiahnuť ku všetkým okrajom zariadenia, čím bude potrebné zakomponovať snímač odtlačkov prstov do displeja. Všetko je však ešte v rovine dohadov, preto sa mnohé veci do predstavenia môžu podstatne zmeniť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom