Výbava iPhonu 8 nám po hardvérovej stránke nie je až tak cudzia. O operačnom systéme iOS 11 ale veľa slov nepadlo. Aké novinky môže priniesť?

Rozšírená realita, 3D fotografie či odomknutie tvárou je len zlomok z toho, čo sa očakáva od novej verzie. Apple pred pár týždňami odkúpilo aplikáciu Workflow, ktorá slúži pre automatizáciu niekoľkých akcií. Znamená to, že tím ľudí, ktorí pracovali pre Workflow, teraz pracujú aj pre Apple a môžu mu pomôcť integrovať automatizované akcie priamo do iOS. Tieto informácie síce nie sú oficiálne potvrdené, no znejú celkom dôveryhodne.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 8
zdroj fotografie: USPTO

A to najmä preto, že Apple už na automatizácii v minulosti pracoval. V roku 2014 gigant automatizáciu skúmal, avšak do iOS sa v tom čase nedostala. Žeby sa to tento rok zmenilo? Poďme sa najskôr pozrieť na to, ako by táto technológia vlastne fungovala. Systém by sledoval, ako svoj iPhone používaš a na základe toho by ti navrhol automatické úkony. Pre lepšie pochopenie si predstav, že každý deň od 8:00 do 16:00 by si mal zapnutý tichý režim. Po nejakom čase by ti systém navrhol, aby sa v danom čase tichý režim zapínal automaticky.

iphone 8
zdroj fotografie: USPTO

nenechaj si ujsť
Nový koncept iPhonu 8 má jednu vlastnosť, ktorú by sme veľmi radi uvideli aj v realite

Túto konkrétnu možnosť už smartfóny vďaka režimu „Nerušiť“ už nejaký čas ponúkajú. Automatizované akcie v podaní Apple ale budú oveľa sofistikovanejšie. Automaticky budú môcť napríklad vypnúť Wi-Fi pri slabej batérii alebo zapnúť GPS, keď sa nachádzaš v aute. Pomocou iCloud si potom budeš môcť automatické akcie synchronizovať s inými Apple zariadeniami. Či sa táto funkcia naozaj dostane do iOS 11, sa dozvieme o pár mesiacov. Rozhodne by sa však jednalo o veľmi praktické vylepšenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom