Jednou z najväčších zmien na najnovších iPhonoch sú použité materiály v konštrukcii. Prémiovo pôsobiaci a odolný kov bol vymenený za sklo, ktoré je na poškodenie oveľa náchylnejšie. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Každý iPhone prichádza s krytím Apple Care+, ktoré je vyčlenené pre hardvérové opravy v rámci obmedzenej záruky. Kým oprava rozbitého displeja vyjde zákazníkov na $29 (24 €), za akékoľvek iné poškodenie zaplatia $99 (83 €).

Nebude to lacné

Až doteraz existovala nádej, že oprava rozbitého skla na zadnej strane bude stáť rovnako ako výmena displeja. Avšak portál AppleInsider nedávno potvrdil, že rozbitá zadná strana sa bude považovať za „iné poškodenie“ a jej oprava teda vyjde na mastných $99 (83 €).

iphone 8
Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / EverythingApplePro / YouTube

Program Apple Care+ obsahuje dve opravy displeja a dve opravy iných poškodení. Keď si zákazník tieto možnosti vyčerpá, za opravu poškodenia zaplatí pri iPhone 8 až $349 (292 €) a pri iPhone 8 Plus $399 (334 €).

Koľko by stál iPhone X?

Samotná aktivácia tohto programu pre výhodnejšie opravy pritom stojí $129 (108 €) pre iPhone 8 a $149 (125 €) pre iPhone 8 Plus. Navyše, všetky tieto ceny sú pre americký trh a bez dane, ktorú ešte treba k cene prirátať.

Nenechaj si ujsť
iOS 11 je vonku už niekoľko hodín a vďaka týmto 16 novinkám zmení tvoje zariadenie

Odporúčame ti teda svoj iPhone dostatočne chrániť, v opačnom prípade sa môžeš dostať do situácie, kedy ťa chvíľka nešikovnosti môže vyjsť na niekoľko desiatok či stoviek eur. Prečo Apple zvolil takúto nelogickú taktiku, nie je známe. Rovnako nie sú známe ani ceny pre prémiový iPhone X, no už teraz si môžeš byť istý, že budú ešte vyššie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
17%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.