Apple po prvýkrát zmienil novú verziu operačného systému iOS ešte v priebehu júla. Vývojári a beta testeri dlhé týždne intenzívne testovali a vyvíjali nové iOS 11, ktoré teraz prichádza pre všetkých majiteľov iPhonov. 

Dlhé čakanie na oficiálnu verziu iOS 11 sa skončilo. Aktualizáciu si môžu vychutnať aj majitelia modelu iPhone 5S a novších kúskov. Po inštalácií a skúmaní nových funkcií každý používateľ zistí, že vylepšení ju skutočne mnoho. Okrem výrazných zmien pre tablety iPad prináša iOS 11 značné inovácie aj do sveta iPhonov.

1. Prepracované Ovládacie centrum teraz po potiahnutí prstom nahor zobrazí všetky najobľúbenejšie skratky aplikácií, ktoré si tiež používateľ môže prispôsobiť.
2. S mnohými inováciami prichádza aj asistent Siri. Prvé, čo si na ňom používateľ všimne, je realistickejší hlas.
3. Siri sa môžeš odteraz spýtať aj na preklad do čínštiny, nemčiny, francúzštiny, španielčiny či taliančiny.

4. Ešte štýlovejšie fotografie môžu majitelia zariadenia s iOS 11 vytvárať aj vďaka novým filtrom.

5. Nové efekty pri nahrávaní krátkych videí im dodajú štipku života.

Nenechaj si ujsť
Apple chce s iOS 11 priniesť revolúciu do fotografovania smartfónmi

6. Apple prepracoval aj App Store. Teraz sa z neho stala aplikácia, ktorú bude používateľ chcieť využívať a nenavštívi ju už len vtedy, ak bude potrebovať stiahnuť aplikáciu.

7. Konečne! Spoločnosť z Cupertina po dlhom čakaní nakoniec do iOS 11 zabudovala aj správcu súborov pod názvom „Súbory“. U mnohých používateľov tak rozhodne pôjde o aplikáciu, ktorú nebudú chcieť skryť na ploche.

8. Z Apple Music sa stala aplikácia s nádychom sociálnej siete. Používateľ totiž môže vytvoriť svoj profil, pričom sa nezabudlo ani na vytváranie či zdieľanie zoznamov skladieb. Taktiež je možné „sledovať“ svojich priateľov.

9. Vďaka novému módu nebudú môcť vodiči počas jazdy písať SMS správy.

10. iOS 11 dokáže rýchlo vyčistiť úložisko s novou možnosťou optimalizácie. Táto funkcia sa nachádza v záložke Základných nastavení.

Nenechaj si ujsť
Majitelia Apple zariadení zistili, že iOS 11 ponúka zásadnú novinku vo WiFi a doslova z toho šalejú

11. Pri návšteve si už nemusíš od kamaráta vypýtať heslo k Wi-Fi sieti. Môže ho jednoducho zdieľať s tebou, ale aj ďalšími ľuďmi v jeho zozname kontaktov.

12. Písanie na klávesnici počas držania iPhonu v jednej ruke nikdy nebolo ľahšie vďaka novému rozloženiu kláves práve pre tento režim. Pre aktiváciu stačí dlho podržať ikonu emoji, kde sa následne zobrazí možnosť písania v jednej ruke.

13. Veľká zmena prichádza aj pre notifikačné centrum, ktoré teraz vyzerá ako uzamknutá obrazovka.

14. Používatelia tiež budú môcť svojim priateľom posielať peniaze prostredníctvom aplikácie iMessage. Táto možnosť však ešte nebola zahrnutá do posledne aktualizácie.

15. Apple Mapy prinášajú prostredie z vnútra budov. Jedná sa napríklad o letiská či nákupné centrá.

Nenechaj si ujsť
S iOS 11 nebude kompatibilných viac ako 180 000 aplikácií. Čo stojí za týmto krokom?

16. Jednou z najväčších noviniek je však aj „ARkit“, teda rozšírená realita, ktorá do reálneho sveta prenesie špičkovo spracovaný grafický obsah.

Zoznam všetkých Apple zariadení, pre ktoré je najnovšie iOS 11 dostupné na stiahnutie.

Apple pri vývoji odviedol skutočne veľký kus práce, pričom mu počas testovania pomáhali aj mnohí beta testeri. Táto verzia operačného systému iOS so sebou prináša dávku zmien a vylepšení. Všetky softvérové novinky si už môžu užívať majitelia vyššie spomenutých iPhonov, iPadov či dokonca iPodov. Aktualizoval si už svoje zariadenie n iOS 11? Ako sa ti pozdávajú novinky, ktoré doň spoločnosť zabudovala?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom