Od nového iPhone 8 môžeme očakávať zásadné zmeny najmä v dizajne. Nielenže bude konečne poriadne revolučný, ale aj jeho cena má byť nastavená vysoko. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Kým Apple nový iPhone 8 oficiálne nepredstaví, jeho cenou si zatiaľ nemôžeme byť istí. Predstavu nám však poskytla predpoveď analytika Stevena Mulinovicha. Podľa neho bude základná 64 GB verzia začínať na cene 800 až 850 €. Cena verzie s 256 GB úložiskom zas bude tesne pod hranicou 1000 €. Takýmito cenami by sa iPhone 8 stal najdrahšou vlajkovou loďou tohto roka. Prekonáva dokonca aj cenu nedávno predstaveného Samsungu Galaxy S8+.

Apple iPhone 7 Plus môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 8
zdroj fotografie: Android Authority

nenechaj si ujsť
Analytik: iPhone 8 vyfúkne Samsungu Galaxy S8 predaje

Okrem „osmičkového“ iPhonu však na trh majú prísť aj modely 7S a 7S Plus, teda tradiční nástupcovia minuloročných modelov. Za 7S si americká spoločnosť vypýta okolo 650 dolárov a za väčšie 7S Plus až 750 dolárov. Pre porovnanie, súčasný iPhone 7 sa oficiálne predával za 650, respektíve 256 GB iPhone 7 Plus za 950 dolárov. Ceny modelov s prívlastkom „S“ by sa teda nemali výrazne zmeniť. Výrobnú cenu ôsmej generácie ale zvýši aj použitie OLED displeja. Čínsky hardvérový analytik tak tvrdí, nový iPhone bude drahší o 65-85 € ako súčasný iPhone 7 Plus (720 €). Na to, ktorá informácia sa nakoniec ukáže ako pravdivá, si budeme musieť ešte pár mesiacov počkať.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
13%
Neznášam to
63%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.