Tohtoročná vlajková loď od Apple príde po dlhých rokoch konečne s poriadnymi zmenami. Americký gigant má predstaviť rovno až tri smartfóny, pričom dva z nich budú nástupcovia minuloročných modelov 7 a 7 Plus. Popri nich by mal byť predstavený ešte jeden špeciálny model, o ktorom sa zatiaľ hovorí ako o iPhone 8.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Analytik z KGI Securities uviedol, že Apple tento rok predstaví až tri modely s podporou bezdrôtového nabíjania. Ako túto technológiu Apple do nových iPhonov implementuje presne nevieme, no očakávať môžeme podobný princíp ako u hodiniek Apple Watch. Spôsob nabíjania, ktorý používajú niektoré Android smartfóny už roky, sa teda konečne dostane aj do iPhonov. Web Bloomberg ale tvrdí, že toto bezdrôtové nabíjanie bude o niečo revolučnejšie. Hovorí sa totiž o nabíjaní na diaľku. Avšak, táto technológia môže priniesť aj jednu nevýhodu. Kombinácia skleneného tela a bezdrôtového nabíjania totiž môže spôsobovať prehrievanie zariadenia.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphone 8

Koncept iPhonu 8

zdroj fotografie: TechnoBuffalo

Nenechaj si ujsť
iPhone 8 s kompletne vynoveným dizajnom dostane astronomickú cenu

Všetky tri modely podľa analytika dostanú okrem bezdrôtového nabíjania aj nový dizajn. Ako sme už spomínali vyššie, dva z nich by mali byť nástupcovia modelov iPhone 7 a 7 Plus, teda logicky by sa mali volať 7s a 7s Plus. Displejov sa výraznejšie zmena nedotkne, takže zobrazovacími jednotkami bude naďalej 4.7, respektíve 5.5-palcový displej. Tretí iPhone 8 pravdepodobne príde s väčším a zahnutým 5.8-palcovým displejom. Do predstavenia ostáva ešte niekoľko mesiacov, takže sa informácie môžu výrazne meniť.

iphone 8

Minuloročný iPhone 7 a 7 Plus

zdroj fotografie: Dgtle

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
27%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
14%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
36%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.