Apple to pri silnej konkurencii v segmente smartfónov nikdy nemal ľahké. V tomto odvetví pôsobí kalifornská spoločnosť už dlhých 10 rokov. Pri príležitosti tohto výročia má na trh uviesť aj svoj doteraz najlepší iPhone vôbec. Aby výročný iPhone 8 predbehol konkurenciu na kilometre, musí dostať rovnako špičkovú výbavu. 

V tomto roku mnohí fanúšikovia Apple očakávajú, že gigant predstaví hneď niekoľko smartfónov. Na jeseň tak budeme môcť vidieť vylepšené verzie minuloročného 7-čky, ktorým za číslicu pribudne písmeno „S“. Avšak všetku pozornosť na seba strháva iPhone 8. Výročný smartfón Applu, ktorý môže niesť aj označenie iPhone X, má podľa posledných správ priniesť doteraz nevídanú výbavu. V nej však nájdeme aj duálny fotoaparát, no novinkou bude tiež 5,8″ OLED displej a väčšia vnútorná pamäť. Celý dizajn v poradí desiateho iPhonu prerobí výrobca od základov.

Apple iPhone 7 32GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iPhone 8zdroj fotografie: TechnoBuffalo

Konštrukciu vytvorí nerezová oceľ a zadná stena ponesie odolné sklo. Na prednej strane už nemusíme nájsť žiadne domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov. To sa totižto má presunúť priamo do displeja. Táto technológia ešte nie je dotiahnutá do úplného konca, čo môže spôsobiť jej neskorší príchod. Okrem domovského tlačidla majú zmiznúť aj hardvérové tlačidlá na ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania. Tie budú nahradené ich dotykovými verziami, čo dodá iPhonu 8 ešte futuristickejší dizajn. S množstvom nových funkcií rastie aj spotreba batérie. Tá podľa tvrdení Fast Company príde s väčšou kapacitou, no závratné zmeny určite netreba očakávať.
iPhone 8zdroj fotografie: TechnoBuffalo

Nenechaj si ujsť
Najnovší koncept iPhonu 8 je snom každého fanúšika futuristických smartfónov

Čerešničkou na torte má byť podpora pre 3D snímaciu technológiu. S jej pomocou bude smartfón podporovať AR aplikácie a rovnako sa postará o lepšie zabezpečenie. Všetky tieto informácie znejú úchvatne, no malý háčik sa tu predsa nájde. Tým háčikom je cena. Ak sú všetky tieto informácie pravdivé, od nového iPhonu 8 môžeme čakať poriadne vysokú cenovku. Dokonca sa zrejme stane najdrahším iPhonom v doterajšej histórii spoločnosti. S predpokladanou cenou 938 € tak prekoná aj najvyššiu verziu aktuálneho iPhonu 7 s 256 GB úložiskom za 908 €.

iPhone 8zdroj fotografie: TechnoBuffalo

Zobraziť slovenskú cenu iPhone 7

Je ale možné, že mnoho zákazníkov skôr uprednostní iPhony 7S/7S Plus, ktoré budú dostupnejšie. No ten, kto si potom kúpi iPhone 8, bude rozhodne vytŕčať z davu. Pokiaľ chce Apple tento rok skutočne prekonať silnú konkurenciu, ktorá nasadila vysoké nároky, bude musieť svoj výročný smartfón prekopať od základov. Zatiaľ však nie je isté, čo všetko zo spomínaných vlastností iPhone 8 prinesie, no už teraz rozbúril vody technologického priemyslu, a to ešte nebol ani oficiálne ohlásený.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom