V septembri minulého roka Apple prestavil nové modely svojho drahého smartfónu, iPhone 7. Tie dostali aj špeciálne farebné prevedenia „Jet Black“ a „Matte Black“. V prvých týždňoch sa však pri farebnom variante „Jet Black“ začali prejavovať problémy so štruktúrou farby. Apple o tomto probléme vie, no zdá sa, že na krku má ďalší problém. Ani farebná verzia „Matte Black“ nie je bezchybná ako sa spočiatku zdalo. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V posledných mesiacoch narástol počet majiteľov iPhone 7 vo farbe „Matte Black“, ktorí sa sťažujú na kozmetický problém svojich smartfónov. Konkrétne sa jedná o odlupovanie farby v oblastiach pri tlačidlách hlasitosti alebo v okolí mriežky reproduktorov. V jednom prípade sa však majiteľovi odštiepili kúsky farby aj na zadnej stene smartfónu. Tento problém, ku ktorému sa Apple oficiálne nevyjadril, sa vyskytuje bez ohľadu na to, či majiteľ používa, alebo nepoužíva ochranný kryt pre smartfón.

iPhone 7zdroj fotografie: PhoneArena

Situácia so zlou kvalitou farby sa objavila už osem týždňov po predstavení iPhone 7. Od novembra sa tak nazbieralo mnoho majiteľov iPhone 7 s týmito problémami. Tento neduh však Apple zrejme nevyrieši výmenou zariadenia, pretože na kozmetické poškodenia smartfónov sa záruka výrobcu nevzťahuje. V našej galérii môžeš nájsť niekoľko fotografií iPhonu 7 s poškodeným lakom. Trpí podobným problémom aj tvoj iPhone?

Nenechaj si ujsť
Tohtoročný iPhone 8 príde s vlastnosťou, ktorá iPhonom doteraz chýbala

zdroj fotografií: PhoneArena

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
14%
Chcem to
0%
Mám to
14%
Nepáči sa mi to
14%
Neznášam to
57%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]