banner-iphone-7Téma vybuchujúcich telefónov je ešte stále veľmi čerstvá a, bohužiaľ, veľmi často prichádzajú nové správy o ďalších prípadoch. Tentokrát spôsobil nehodu iPhone 7 svojej majiteľke, ktorá na ňom zaspala a prebudila sa s popáleninami druhého stupňa!

Tento prípad s vážnymi následkami sa odohral znova v Austrálii, presnejšie tehotnej žene Melanie Tan Pelaez. Tá v osudný večer pripojila svoj iPhone 7 do nabíjačky a následne na ňom zaspala. Prebudila sa až ráno, keď zistila, že jej ruka je celá popálená. Vystrašená zašla k doktorovi, ktorý potvrdil, že sa jedná o popáleniny druhého stupňa spôsobené neznámym objektom. Bábätku sa našťastie nič nestalo. Po návrate z nemocnice Melanie hľadala potencionálny zdroj pri svojej posteli a zistila, že zranenie jej spôsobil iPhone, ktorého tvar spolu s nabíjačkou sa zhodovali s veľkosťou popáleniny. Následne sa vybrala do najbližšieho Apple Store, aby sa na zariadenie pozreli odborníci. V obchode jej bolo povedané, že smartfón má istú „spálenú“ vôňu.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

melanie-tan-pelaez-suffers-a-second-degree-burn-on-her-right-arm-after-falling-asleep-on-her-iphone-7

Predajca iPhone 7 zabalil a poslal do Cupertina na preskúmanie. Poškodenej zákazníčke bol ponúkaný novú kus toho istého modelu, no tá odmietla s tvrdením, že ju smartfón sklamal a viac mu nedôveruje. Zatiaľ však Melanie nepodala trestné oznámenie voči spoločnosti, aj keď by tu bola takáto možnosť, no stretla sa už s plastickým chirurgom a vyzerá to na zopár bolestivých operácií. Aj tento prípad môže slúžiť ako ponaučenie, aby sme svoje zariadenia v dnešnej dobe používali opatrne. Ak by niekto spravil podobnú chybu ako Melanie, mohlo by sa ľahko stať, že skončí rovnako. V prípade, že zariadením neprúdi dostatok vzduchu, a to nielen pri nabíjaní, začne sa prehrievať a môže dôjsť k následnému vznieteniu batérie alebo inému poškodeniu.

TIP: Muž si zmenil meno na iPhone 7, aby ho mohol vyhrať

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom