Spoločnosť Apple je príkladom toho, ako sa má výrobca starať o svoje zariadenia. Konkrétne o jeho softvérovú podporu, kde pri smartfónoch je zaužívaný 5-ročný cyklus. To znamená, že aj zariadenie staré 5 rokov dostane tú najnovšiu systémovú aktualizáciu.

V júni na konferencii WWDC 2018, ktorú organizuje práve spoločnosť Apple, sa okrem uvedenia nových zariadení očakáva, že budú predstavené nové verzie macOS a iOS. Ak by sme sa držali daného 5-ročného cyklu, vyšlo by nám, že posledným aktualizovaným smartfónom bude iPhone 6. No ako ukazuje nasledujúca správa, toto pravidlo bude zrejme porušené a systém sa objaví aj na dosluhujúcom iPhone 5S.

Testovanie už prebehlo

Ako uviedol portál MacGeneration, na webovom nástroji WebKit objavili záznam, ktorý ukazoval testovanie najnovšieho iOS 12 práve na iPhone 5S. Aj keď to nie je žiadnou zárukou, že systém sa na tomto smartfóne objaví, dáva to istú nádej tým, ktorí sú tomuto zariadeniu stále verní a nedajú naň dopustiť. Len pre informáciu, iPhone 5S bol prvýkrát predstavený na konferencii WWDC v roku 2013. Takže v júni oslávi svoje piate výročie.

Nenechaj si ujsť!
iPhone SE 2 sa vraj nezadržateľne blíži a dozvedeli sme sa aj kľúčové špecifikácie

Nebolo by to po prvýkrát, kedy sa podľa WebKitu podarilo odhaliť niektoré novo pripravované funkcie a vylepšenia (3D Touch pre iPhone 6S). Stále to však treba brať s nadhľadom, nakoľko ak by sa aj iOS 12 na iPhone 5S objavil, nemusí obsahovať všetky jeho vymoženosti. Ako to všetko dopadne, sa dozvieme už čoskoro a to 4. júna, kedy celá konferencia WWDC 2018 začne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom