Nový iPad Pro prichádza s rovnakými displejmi ako aj iPad Air ale je vybavený najnovším čipom M4. Ako sme spomínali v samostatnom článku, Apple by svoje nové čipy mal nasadiť ešte v priebehu tohto roka, čím by sa stali najrýchlejšie nasadenou generáciou v histórii Apple.

Podľa informácií portálu 9to5mac, je najnovšia generácia kremíka schopná priniesť revolúciu vo výkone zariadení spoločnosti s nahryznutým jablkom vo svojom logu. Aspoň to naznačujú výsledky získane v benchmarku Geekbench.

Extrémny výkon

V benchmarkoch jednojadrových procesorov dosahuje nový iPad Pro s čipom M4 približne 3700 bodov, zatiaľ čo MacBooku Air s čipom M3 dosiahol „iba“ 3100 bodov. Inak povedané, nový iPad s M4 je zhruba o 20 % výkonnejší ako najnovšie MacBooky.

Čo je ešte zaujímavejšie, výsledky vo viacjadrovom testovaní sú ešte omnoho pôsobivejšie. M4 dosiahol približne 14500 bodov v porovnaní s 12000 bodmi M3, čo predstavuje 40 % nárast.

Apple

Tieto pokroky sú významné nielen v kontexte produktového radu spoločnosti Apple, ale aj v porovnaní s priemyselnými štandardmi. Čip M4 nielenže prekonáva svojho predchodcu, ale vo viacjadrovom výkone, ktorý je zvyčajne dominantou drahších modelov MacBook Pro, konkuruje čipu Mac M3 Pro vyššej triedy.

M4 má aj neurónový engine so 16 špecializovanými jadrami, vďaka čomu je nesmierne efektívny pri práci s umelou inteligenciou a zvláda až 38 biliónov operácii za sekundu. Celkovo má byť nový iPad Pro až 4-násobne rýchlejší než jeho predchodca, avšak tieto hodnoty je nutné brať s rezervou a počkať na nezávislé testy používateľov.

28 miliárd tranzistorov pomáha dosahovať ohromný výkon s bezprecedentnou efektivitou a CPU pozostáva z 10 jadier, z ktorých štyri sú výkonové a šesť efektívnych. 10 jadier má rovnako aj GPU.

Od predstavenia čipov M3 prebehlo len niečo cez 6 mesiacov. V skutočnosti však neprichádza predstavenie čipov M4 príliš skoro, ale predstavenie čipov M3 prišlo kvôli rôznym problémom neskôr, než malo. Očakáva sa navyše, že Microsoft koncom mája predstaví vlastné čipy a Apple zrejme aj kvôli tomu viac nechcel otáľať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú