Vývojári zistili, že Apple má v novom operačnom systéme iPadOS viacero prekvapení. Obsahuje totiž funkciu umožňujúcu ovládať iPad pomocou myši.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

Po predstavení podpory na novom iPadOS pre externé disky, USB kľúče a pamäťové karty vývojári zistili, že iPadOS je vybavený funkciou na uľahčenie prístupnosti, ktorá obsahuje možnosť pripojenia myši cez USB alebo Bluetooth. Podpora myši, predstavená ako pomocný asistent pre v možnostiach uľahčenia prístupnosti iPadu, zahŕňa USB aj bezdrôtové zariadenia, píše MacRumors.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Youtube / TechReview

Po pripojení sa kurzor nebude javiť ako klasický kurzor myši, ale ako kruh napodobňujúci dotyk obrazovky. Aj keď Apple túto novú funkciu v rozsiahlom zozname noviniek v iPadOS neuvádza, táto možnosť sa tam podľa vývojárov, ktorí už majú nový iPadOS prístupný, nachádza.

Prečítaj si aj
iOS 13 je oficiálne tu: Konečne podporuje vlastnosť, na ktorú ľudia čakali roky

Keďže funkcia má zatiaľ slúžiť len na uľahčenie prístupu, nemusí mať najlepší používateľský zážitok v porovnaní s dotykom, ale Apple by mohol podporu myši ďalej zlepšovať v budúcich aktualizáciách. Spoločnosť si s novým iPadOS kladie cieľ zmenšiť priepasť medzi tabletmi a notebookmi a zavedenie podpory myši je len malou časťou tohto procesu, píše PhoneArena.

Nový operačný systém iPadOS má tiež mnoho ďalších noviniek, ako je podpora desktopového režimu, zlepšenie multitaskingu s inováciou klávesnice a v budúcnosti by mal byť od iOS viac nezávislý, hoci stále obsahuje všetky jeho funkcie.