Vývojári zistili, že Apple má v novom operačnom systéme iPadOS viacero prekvapení. Obsahuje totiž funkciu umožňujúcu ovládať iPad pomocou myši.

Po predstavení podpory na novom iPadOS pre externé disky, USB kľúče a pamäťové karty vývojári zistili, že iPadOS je vybavený funkciou na uľahčenie prístupnosti, ktorá obsahuje možnosť pripojenia myši cez USB alebo Bluetooth. Podpora myši, predstavená ako pomocný asistent pre v možnostiach uľahčenia prístupnosti iPadu, zahŕňa USB aj bezdrôtové zariadenia, píše MacRumors.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot / Youtube / TechReview

Po pripojení sa kurzor nebude javiť ako klasický kurzor myši, ale ako kruh napodobňujúci dotyk obrazovky. Aj keď Apple túto novú funkciu v rozsiahlom zozname noviniek v iPadOS neuvádza, táto možnosť sa tam podľa vývojárov, ktorí už majú nový iPadOS prístupný, nachádza.

Prečítaj si aj
iOS 13 je oficiálne tu: Konečne podporuje vlastnosť, na ktorú ľudia čakali roky

Keďže funkcia má zatiaľ slúžiť len na uľahčenie prístupu, nemusí mať najlepší používateľský zážitok v porovnaní s dotykom, ale Apple by mohol podporu myši ďalej zlepšovať v budúcich aktualizáciách. Spoločnosť si s novým iPadOS kladie cieľ zmenšiť priepasť medzi tabletmi a notebookmi a zavedenie podpory myši je len malou časťou tohto procesu, píše PhoneArena.

Nový operačný systém iPadOS má tiež mnoho ďalších noviniek, ako je podpora desktopového režimu, zlepšenie multitaskingu s inováciou klávesnice a v budúcnosti by mal byť od iOS viac nezávislý, hoci stále obsahuje všetky jeho funkcie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom