Konštrukcia inovatívneho iPhone X je výrazná a prináša niekoľko nezameniteľných prvkov. Apple má v budúcom roku plány predstaviť nový iPad Pro, ktorý sa v oblasti dizajnu s najväčšou pravdepodobnosťou inšpiruje práve u svojho smartfónového kolegu. Ako by teda mohol vyzerať?

Pohľad na nový dizajn iPad Pro nám prináša portál iDropNews, ktorý si nechal vytvoriť niekoľko renderov chystaného tabletu od Apple. Konkrétne konštrukčné prvky vychádzajú z informácií, ktoré sa doposiaľ v tejto súvislosti objavili. Väčšinu z nich pritom priniesla agentúra Bloomberg a vďaka tomu by mohli byť súčasné odhady celkom presné.

To najlepšie z iPhone X v novom tablete

V oblasti dizajnu má najväčšiu podobnosť s iPhone X priniesť krásny edge-to-edge displej s minimálnymi rámikmi, v ktorých už nebude umiestnené domovské tlačidlo. Rámiky tak síce budú tenké, ale mohli by postačovať na umiestnenie dôležitých senzorov potrebných pre Face ID. iPad Pro sa teda môže zbaviť výrezu, ktorý, žiaľ, trochu zavadzia na výročnom iPhone. Nič však nie je definitívne potvrdené. Displej nového tabletu od Apple zrejme nebude využívať technológiu OLED, a to najmä z nedostatočných kapacít dodávateľov.

iPad Pro by sa mal v budúcom roku dočkať extrémne výkonného procesoru A11 Bionic, ktorý sa nachádza aj v tohtoročných iPhonoch. Chýbať by nemal ani vlastný grafický čip, opäť priamo od Apple. S takouto výbavou teda iPad Pro nebude mať problém priniesť technológiu potrebnú pre rozšírenú realitu. Vylepšenia sa má dočkať aj interaktívne pero Apple Pencil. To sú teda základné informácie v súvislosti s nadchádzajúcou generáciou tabletov iPad Pro. Predpokladaný dizajn tejto technologickej chuťovky si nenechaj ujsť v našej galérii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú