Po kauze s bielymi škvrnami, ktoré za sebou zanecháva inteligentný HomePod s asistentom Siri, natrafili používatelia iPhonov na ďalší nedostatok. Najnovšia chyba sa ale rozšírila na všetky operačné systémy od Apple, ktoré po prijatí špecifického indického znaku jednoducho „spadnú“. 

Nie práve najlepší týždeň sa vo svojom závere pre Apple nemohol skončiť horšie ako ďalším problémom. Ten bol odhalený talianskym portálom Mobile World.

Jeden znak zhodí systém na všetkých zariadeniach

Chyba je natoľko závažná, že pri pokuse vloženia znaku do niektorej z četovacích aplikácií ako WhatsApp, Twitter, alebo aj Facebook Messenger sa všetky z nich zavrú. Opakované „padanie“ sa udeje pri ich každom ďalšom otvorení. Problém sa týka aj ďalších aplikácií tretích strán ako Gmail či Outlook, no taký Skype sa akoby zázrakom chybe vyhol.

Nenechaj si ujsť
Internet si znova uťahuje z Apple. Môžu za to biele krúžky a inteligentný asistent

Pokiaľ však daný indický znak „Telugu“ bude chcieť používateľ poslať ako textovú správu, dôjde k reštartu, alebo zamrznutiu celého systému iOS Springboard, ktorý má na starosť zobrazovanie domovskej obrazovky. Neodporúča sa však vynútený reštart, ktorý by iPhony mohol dostať do reštartovacej slučky, kedy k úplnému spusteniu operačného systému nedôjde. Táto chyba ale nepostihuje len iOS na iPhonoch a je totiž omnoho rozsiahlejšia.

Trpia ňou aj ďalšie operačné systémy všetkých zariadení od Apple, pretože tento indický znak dokáže narobiť problémy systému watchOS, tvOS a macOS, pričom neobchádza ani vstavané aplikácie ako prehliadač Safari či App Store. Spoločnosť je však o tejto chybe informovaná a záplatu pre ňu chystá v najnovšej aktualizácii iOS 11.3. Tá je aktuálne vo fáze beta testovania. Apple už ale intenzívne pracuje na jej vypustení, ktoré by zo zariadení vytlačilo chybnú verziu softvéru. Do tej doby by sa tak mali používatelia tomuto indickému znaku vyhýbať, inak by im mohol spôsobiť problémy podobné tým na priloženom videu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom