Používatelia iPhonov, ktoré bežia na verzii iOS 13 a novšej sa sťažujú na príliš agresívne zastavovanie aplikácií počas vykonávania aj niektorých jednoduchých úloh. Zdá sa, že najnovší operačný systém nesprávne pracuje s pamäťou zariadenia, informuje portál MacRumors.

Používatelia iPhonov sa začali vo veľkom sťažovať na zastavovanie aplikácií, ktoré bežia na pozadí. Aplikácie sa prevažne zastavujú pri vykonávaní náročnejších úloh, no niektorí používatelia tvrdia, že ich telefón nezvláda ani základný multitasking čo i len s dvomi spustenými aplikáciami.

Zrejme tak pôjde o zlú softvérovú optimalizáciu, vďaka čomu smartfóny Apple nedokážu správne narábať s operačnou pamäťou. Ako však podotkol portál TheVerge, novšími verziami iOS by sa mal multitasking zlepšovať a nie zhoršovať.

Zatiaľ však nie je jasné, či je tento problém súčasťou všetkých verzií iOS 13, alebo iba najnovšieho iOS 13.2. Rovnako sa s týmto problémom stretávajú prevažne používatelia starších modelov, no na internete sa nachádza zopár sťažností aj od majiteľov iPhonov 11. Pri Pro verziách poslednej generácie by sa však toto agresívne zatváranie aplikácií na pozadí dalo pochopiť, avšak iba pri využívaní fotoaparátu, ktorý skutočne spotrebuje veľké množstvo RAM pamäte.

Aplikácie sa však zatvárajú aj v prípade, kedy používatelia napríklad píšu mail, počas toho prepnú na Spotify a mailová aplikácia sa zastaví, tým pádom sa stratí všetok rozpísaný text. Jeden z používateľov dokonca napísal, že na svojom iPhone X prepínal medzi prehliadačom Safari a správami a aplikácia bežiaca na pozadí bola vždy zastavená, takže sa stratil všetok otvorený obsah.

Podotkol tiež, že na prehliadači Safari mal dokonca otvorené iba jedno okno s receptami. Dúfajme, že Apple na tento problém čím skôr zareaguje a prinesie urýchlene nejaké riešenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú