Používatelia hlásia ďalšiu chybu iOS 11, ktorá súvisí s automatickou opravou textu. Našťastie sa majitelia iPhonov na Slovensku nemusia báť.

Apple bol terčom posmeškov

Len nedávno trpel operačný systém chybou, ktorá sa prejavovala pri automatickej oprave textu. Pri písaní textu, konkrétne znaku „I“, sa daný znak z neznámych príčin automaticky opravil na znak „A[?]“. Táto chyba sa zvykla objavovať pri písaní textu v aplikácii iMessage, kvôli čomu ju používatelia začali prezývať aMessage. Napríklad si podobne vystrelilo z Applu 150 000 fanúšikov na zápase amerického futbalu na štadióne v Ohiu.

Opäť chyba automatickej opravy textu

Tento raz používatelia iOS 11 hlásia ďalšiu kurióznu chybu súvisiacu s automatickou opravou textu. Pri písaní slovíčka „it“, je toto slovo automaticky opravené na „I.T.“. Ten istý prípad nastáva pri písaní textu „is“, kedy nastane oprava na slovíčko „I.S“. Slovenskí používatelia sa však nemusia báť, keďže ide o výrazové prostriedky anglického jazyka. Ak by predsa len boli nejaké problémy, stačí zájsť do Nastavení a v časti Všeobecné a Klávesnica je možnosť v Nahradenia textu pridať znak „it resp. is“, ktorý sa bude automaticky nahradzovať za znak „I.T. resp. I.S“.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom