Objavil sa ďalší problém v súvislosti s najnovším vydaním iOS 11. Po nezmyselných prepínačoch Wi-Fi a Bluetooth pripojenia a samovoľnej aktivácii služby CLIR prichádza ďalší problém, ktorý používateľom spôsobuje vrásky na čelách.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Používatelia sa začali sťažovať aj na citeľne horšiu výdrž batérie. Spoločnosť Wandera sa túto problematiku rozhodla preveriť a nespokojným používateľom dáva za pravdu. V grafe vyššie si môžeš pozrieť porovnanie iOS 10 a iOS 11, ktoré bolo spracované na vzorke 50 000 priemerných a náročných používateľov.

Apple iPhone X 64GB mô?ete kúpi? v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovna? ceny >>
Horšia výdrž je preukázateľná

Nenechaj si ujsť
iPhony trápi ďalší problém po aktualizácii na iOS 11. Aj na Slovensku

Graf znázorňuje pokles batérií používateľov zo 100 % na 0 % za posledné tri dni. Najnovšiemu iOS 11 to trvalo iba 96 minút, zatiaľ čo „desiatka“ vydržala 240 minút. Inými slovami, používateľom iOS 10 ubúdalo v priemere 0.006958 % kapacity za sekundu a používatelia novšej verzie sa blížili k dnu rýchlosťou 0.01739 % kapacity za sekundu. Do prieskumu boli zapojené všetky iOS zariadenia v sieti Wandera.

Aktualizovať alebo neuaktualizovať?

Ďalej sa z prieskumu zistilo, že 4.3 % používateľov aktualizovalo svoje zariadenie z iOS 10.3.3 na iOS 11 za menej ako 24 hodín po vydaní. Celkovo na ňom stále beží iba 2.98 % používateľov, čím sa veľmi veľká časť vystavuje bezpečnostným rizikám. Na druhej strane sa ale aspoň vyhnú nedostatkom, ktorých sa od vydania nového operačného systému nazbieralo naozaj hojne.

Zobraziť celú galériu (3)
Kristián Hrušovský / FonTech

Pokiaľ horšia výdrž batérie trápi aj teba a je na neakceptovateľnej úrovni, máš k dispozícii tri riešenia — buď ju môžeš pretrpieť, vrátiť sa na iOS 10 alebo spraviť úpravy priamo v systéme. Dobrým riešením je napríklad zníženie počtu aplikácií, ktoré sa môžu obnovovať na pozadí (Nastavenia > Všeobecné > Osviežovanie na pozadí). K lepšej výdrži môže pomôcť aj obmedzenie počtu aplikácií s prístupom k polohe (Nastavenia > Súkromie > Lokalizačné služby).

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
20%
Páči sa mi to
20%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
60%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.